We wrześniu w Andrychowie jubileuszowy X Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki!

18 września 2022 r. na Placu Mickiewicza w Andrychowie odbędzie się jubileuszowy X Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. Ideą imprezy jest pokonanie jak największej ilości okrążeń jedną z wybranych tras. Technika jest dowolna, a w wydarzeniu uczestniczyć może każdy. Trasę można pokonać biegiem, spacerem, z kijami do nordic walking, przejechać na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach. Mile widziane są rodziny z dziećmi, seniorzy, jak również osoby niepełnosprawne. Podczas biegu organizowana jest zbiórka pieniędzy na cel charytatywny. W tym roku Banda Zbója postanowiła przekazać wszystkie zebrane środki dla Oliwiera. Chłopczyk cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jest dla niego ratunek… ale kosztuje 10 mln zł !!!

Możemy pomóc na kilka sposobów:

1. Wpłacamy pieniądze do ZBÓJOWEJ SKARBONKI! LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ! >>> TUTAJ

2. Startujemy w Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki. Uczestnicy biegu opłacają wpisowe, które Organizatorzy w całości przekazują na cel biegu.

3. Podczas biegu na Placu Mickiewicza odbywać się będą kiermasze oraz zbiórki do puszek, a każda przekazana w tym czasie złotówka również ląduje na koncie biegu.

4. Oliwierowi potrzebne jest olbrzymie wsparcie, dlatego możecie przekazać dowolną kwotę na ogólną zbiórkę >>> TUTAJ

Biegowi towarzyszą, m.in. występy lokalnych artystów, kiermasze, wystawy malarskie oraz animacje dla dzieci przygotowane przez lokalne organizacje pozarządowe. W pomoc angażują się przedsiębiorcy, właściciele restauracji i miejscowych atrakcji turystycznych. Ogromne wsparcie w postaci wolontariatu otrzymujemy od uczniów i nauczycieli szkół oraz od strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Bieg po serce Zbója spod Złotej Górki jest to impreza, która poprzez popularyzacje aktywnego spędzania czasu i promowanie działań charytatywnych integruje całą społeczność Gminy Andrychów.

Szczegóły imprezy pojawią się już niebawem.

Pamiętajcie, pomagając innym pomagamy również sobie!


Bądźcie na bieżąco:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content