Warsztaty tworzenia bukietów zielnych… zobaczcie koniecznie. Polecamy!

Czy wiecie, jakie są trzy najpiękniejsze widoki na świecie? Honoré de Balzac stwierdził kiedyś, że jest to piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie i fregata pod pełnymi żaglami. Niestety – nie możemy już zapytać autora tej wypowiedzi, dlaczego wśród wspomnianych wcześniej obrazów zamiast fregaty nie znalazła się kwitnąca latem łąka! Prawdziwa eksplozja życia, bioróżnorodność, fantazyjne kolory, nieopisane piękno i olbrzymia moc uzdrawiania – to wszystko bardzo często jest przecież na wyciągnięcie ręki!

Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Andrychowie oraz Starostwa Powiatowego w Wadowicach SGW w Andrychowie mogło kolejny raz zorganizować warsztaty tworzenia bukietów zielnych. Ze względu na obostrzenia sanitarne SGW zrezygnowało z organizowania Konkursu Bukietów Zielnych w tradycyjnej formie, zastępując go konkursem online.

13 sierpnia 2021 r. Gospodynie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie uczestniczyły za to w kameralnych warsztatach florystycznych (była to już ich 9 edycja).

Dzięki uprzejmości Marii i Wiesława Pękalów warsztaty mogły odbyć się w niezwykłym, kameralnym, przepięknym otoczeniu podwórka ich domu – Mydlarzówki. Z pewnością wrócimy jeszcze w to miejsce, gdyż każdy z jego zakątków przepełniony jest miłością do tradycji oraz historii naszej ojczyzny, pełen jest żywego patriotyzmu i żywej wiedzy o naszej historii oraz znaków szczególnej atencji dla poprzednich pokoleń!

Uczestnictwo w poprzednich warsztatach przyniosło zamierzone efekty. Gospodynie dobrze znają większość ziół i kwiatów, które możemy spotkać na okolicznych łąkach.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu, który został nakręcony podczas warsztatów:

Film powstał we współpracy z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Zobacz także: Wyniki konkursu „Bukiety na Zielną” na podstawie zdjęć (edycja 2021)


Zapraszamy również do obejrzenia fotoreportażu wykonanego podczas 9 edycji warsztatów tworzenia bukietów zielnych (autor: Jarosław Skupień): 

Źródło: SGW w Andrychowie

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content