Wakacyjne Kino Plenerowe! Już jutro (24 lipca) nasz mobilny ekran odwiedzi Rzyki!

To ostatni lipcowy seans pod chmurką, kolejne filmy zagramy dla Was w sierpniu! Tym razem zapraszamy na plac przy OSP w Rzykach. Początek o godz. 21.00. Pokażemy film pt. „Księgarnia z marzeniami”… Wielka Brytania 1959. W małym miasteczku we wschodniej Anglii, nie zmieniającym się od wieków, Florence Green postanawia dokonać wyłomu w lokalnych obyczajach. Wbrew uprzejmym, ale bezwzględnym protestom otwiera księgarnię. Ale miasto, w którym brakuje księgarni, nie zawsze jest miastem, które chce ją mieć – książki mogą być niebezpieczne!

Wstęp wolny. Zapraszamy do wspólnego oglądania! Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki oraz gorąca atmosfera. Uwaga: W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych pokaz nie odbędzie się.

Donkiszoteria bibliofilki”

(…) Coixet postarała się, żeby „Księgarnia z marzeniami” robiła dobre wrażenie. I ci, którzy w kinie szukają wyrazistych kreacji aktorskich oraz mocnych scen dialogowych, będą filmem usatysfakcjonowani. Mortimer, Nighy oraz Clarkson nie zawodzą, pokazując się na ekranie z jak najlepszej strony. Całość prezentuje się też bardzo dobrze pod względem wizualnym, choć jest to piękno surowe. Reżyserki nie interesuje bowiem afirmacja marzeń tak po prostu; Coixet stara się nadać im wagę poprzez konfrontację z bezduszną rzeczywistością. Dlatego też nie ma tu pompowania emocji za pomocą ferii żywych barw czy grającej na uczuciach muzyki. Gdyby „Księgarnia z marzeniami” była sokiem owocowym, to powiedzielibyśmy, że jest produktem ekologicznym, bez konserwantów i dodatku cukru.(…)

Fragment recenzji / autor: Marcin Pietrzyk

  • Sprawdź Kalendarz wydarzeń CKiW w Andrychowie (w tym sierpniowe Kino Plenerowe)  – czytaj więcej…

Zwiastun filmu

Organizator: Świetlica w Rzykach / CKiW w Andrychowie

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content