W najbliższą sobotę seans filmowy w Rzykach…

W najbliższą sobotę (20 listopada) o godz. 19.00 w Świetlicy CKiW w Rzykach wyświetlony zostanie film pt. „Na wyciągnięcie ręki” – to melodramat, który wyreżyserował Ludovic Bernard (Francja 2018; 106 min; dla widzów 12+). W filmie występują: Lambert Wilson, Kristin Scott Thomas, Jules Benchetrit. W jednej z recenzji filmu czytamy:

Na wyciągnięcie ręki. Uzdolniony Polak we Francji i poszukiwanie złota.”

(…) „Na wyciągnięcie ręki” staje się więc letnim “wzruszkiem”, nieodkrywczym, ale przyjemnym, bez kombinacji i reżyserskich szaleństw. Kino tego typu zawsze wywołuje wrażenie, że skądś już to znamy, a odwieczne pragnienie odnalezienia złota wśród porozrzucanych kamieni wpisane jest w podstawową narrację o wydobywaniu z człowieka tego, co najlepsze. Wprawdzie to bajeczka stara jak świat, ale z perspektywy polskiego widza warta uwagi, chociażby dla sprawdzenia, jaki jest odbiór Polaków za granicą. Jest tutaj kilka scen pokazujących, że asymilacja to proces, na który twórcy filmowi patrzą z czułością. Dobrze wiedzieć, że we Francji jesteśmy “swoi”, lecz trochę zagubieni.

Fragment recenzji / autor: Jakub Koisz

Zapraszamy na seans! Cena biletu: 5 zł (bilety do nabycia w dniu seansu w Świetlicy w Rzykach).

Czytaj więcej o tym filmie: Tutaj…


Ponadto zapraszamy na trwające w naszych placówkach wystawy. Zapoznaj się z KALENDARZEM wydarzeń kulturalnych w naszej gminie: Tutaj…


W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do naszych placówek pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content