W Andrychowie rozdawali Kiwi! Za darmo!

Pierwszy koncert plenerowy w Parku Miejskim AD 2021 należał do zespołu KIWI z Zatora. Co tu dużo pisać! Powoli wracamy do czasów, kiedy miasto wypełniały dźwięki, płynące na żywo z głośników ustawionych w jego centralnych punktach. Nareszcie! Większość z nas zapomniała jak przyjemnie smakuje odbiór muzyki wprost ze sceny, kontakt z artystami, bicie braw, wspólne śpiewanie i niczym nie zmącona radość. Mimo, że nadal obowiązują nas pewne zasady przestrzegania obostrzeń sanitarnych – to jednak nie są już one na tyle uciążliwe, jak przez ostatnie kilkanaście miesięcy.

18 czerwca, w piękne piątkowe popołudnie o godzinie 20.00, przy wspaniałej letniej atmosferze na scenie wystąpił zespół KIWI! Zgromadzoną publiczność przywitał Jerzy Górka, który przedstawił informacje o bieżących działaniach CKiW i kolejno, zapowiadając jednocześnie koncert, zaprosił na scenę artystów…
Zespołowi bezsprzecznie przewodzi charyzmatyczna wokalistka Kasia. Na scenie prezentują żywiołowy pop, rytmy funky, bluesa i rocka. Ich inspiracją są takie gwiazdy, jak Earth Wind & Fire, Bruno Mars. Tworzą również autorskie kompozycje. Ich żywiołem jest scena i muzyka na żywo. Oprócz własnej twórczości w programie koncertu znaleźć można było wiele znanych coverów. Koncert z minuty na minutę nabierał tempa, rozbudzając wśród publiczności pozytywne emocje i wibracje, które dawno nie gościły w miejskiej przestrzeni koncertowej.

Już kolejny raz gościmy w naszym mieście tę utalentowaną formację muzyczną, która potrafi porwać swoją muzyką w krainy położone z dala od problemów dnia codziennego. Licząca już prawie siedem wiosen formacja muzyczna KIWI powstała w 2015 r. w Zatorze. W skład zespołu wchodzą: Katarzyna Jabcoń – śpiew, Jonasz Czyż – perkusja, Jarosław Tomiczek – bas, Rafał Pysz – gitara, Łukasz Jabcoń – klawisze, Maciej Mondry – puzon, Michał Kozioł – saksofon i Patryk Mazgaj – trąbka.

Nie obyło się bez zamieszek! 😀 Andrychowianie nie dali artystom spokojnie zejść ze sceny, sprawiając, że muzycy musieli grać bis za bisem! Wyraźnie było widać, że nie tylko widzom, ale też artystom udzielił się nastrój tego pięknego, letniego, radosnego grania! Szczególnie cieszy nas fakt, że wśród uczestników koncertu można było zauważyć przedstawicieli całej lokalnej społeczności – od osesków aż po seniorów!

Wracamy do normalności. Uczymy się na nowo najprostszych odruchów, radości ze wspólnie spędzanego czasu. Na najbliższe tygodnie CKiW w Andrychowie przygotowało szereg działań o których możecie przeczytać właśnie tutaj – na odświeżonej stronie internetowej (zobacz m.in.: Kalendarz wydarzeń).

Autor fotorelacji: Jarosław Skupień

Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie, portal i gazeta MamNewsa, portal www.WadowiceOnline.pl

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content