„Trzej Królowie” – wielopokoleniowe spotkanie integracyjne w Targanicach [fotorelacja]

Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach we współpracy z tamtejszym Kołem Gospodyń Wiejskich i Wiejskim Domem Kultury przygotowała wydarzenie pt. „Trzej Królowie”. Impreza, która odbyła się 6 stycznia 2023 r. miała charakter religijny. Barwny „Orszak Trzech Króli”, zorganizowany przez Księdza Proboszcza Dariusza Mależynę wraz z Radą Parafialną i mieszkańcami, wyruszył spod Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Brzezince i przeszedł ulicami: Słoneczną, Graniczną, Floriańską i Beskidzką do Kościoła w Targanicach. O oprawę muzyczną zadbała, znana wszystkim z działalności artystycznej, Rodzina Walczaków. W Kościele podczas Mszy Świętej, Duchowny opowiedział o tradycji Święta Trzech Króli, a po Orszaku i wspólnej modlitwie, wierni pod przewodnictwem Księdza podążyli do WDK w Targanicach. Na zziębniętych „króli” czekały suto zastawione stoły. Panie z KGW przygotowały ciepły obiad oraz słodki poczęstunek dla 170 osób. Po posileniu i ogrzaniu się, życzenia noworoczne dla mieszkańców Targanic i Brzezinki złożyli:

  • Prezes KGW w Targanicach – Elżbieta Mieszczak
  • Prezes SGW w Andrychowie – Czesława Wojewodzic
  • Dyrektor CKiW w Andrychowie – Leszek Ścibik
  • Ksiądz Proboszcz Parafii pw. NNMP w Targanicach – Dariusz Mależyna


Po życzeniach, Rodzina Walczaków w składzie: Maria Walczak, Elżbieta Walczak (wokale), Stanisław Walczak (insrumenty perkusyjne, gitara), Tomasz Walczak (akordeon), Łukasz Walczak (instrumenty perkusyjne), Grzegorz Walczak (puzon) oraz gościnnie Leszek Ścibik (saksofon), zaprosiła przybyłych Gości do wspólnego kolędowania. Wraz z bandem wystąpiła grupa dzieci, która „na ochotnika” zgłosiła się do występów na scenie.

Warto podkreślić, że był to jeden z dwóch „Orszaków Trzech Króli” zorganizowanych w gminie Andrychów, a targanicka i brzezińska społeczność po raz kolejny pokazały swoje zangażowanie, aktywność, wielopokoleniową integrację i poczucie wspólnoty.

kp

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content