Trzecia edycja zbiórki karmy dla zwierząt „Andrychów dla schronisk” już trwa!

1 października wystartowała trzecia edycja akcji "Andrychów dla Schronisk", która organizowana jest przez KS Beskid oraz andrychowską fundację Zoodoptuj.pl. Podobnie jak w latach poprzednich, do wybranych punktów w mieście można przynosić karmę dla psów i kotów, koce i inne akcesoria dla czworonożnych pupilów. Zostaną one później rozdysponowane do najbardziej potrzebujących schronisk.

Nadchodzi zima, która jest najtrudniejszym okresem dla wszystkich schronisk dla zwierząt w kraju. Ze względu na sytuację związaną z obecnym kryzysem gospodarczym, sytuacja w nich stała się jeszcze gorsza, niż zazwyczaj. Koszta utrzymania ów placówek drastycznie wzrosły, podczas gdy ilość darczyńców i wolontariuszy z miesiąca na miesiąc spada.

W związku z powyższym zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby podczas najbliższych zakupów kupili kilka kilogramów karmy dla psów lub kotów (może być sucha lub mokra). Zachęcamy także do przejrzenia swoich szaf – być może znajdziecie tam niepotrzebne koce bądź legowiska (koniecznie czyste), czy akcesoria dla czworonogów (smycze, obroże, miski, zabawki itd.). Każda ilość się liczy!

Zebrane rzeczy można pozostawić w kilku miejscach w mieście, m.in.:

  • Basen Kryty w Andrychowie, ul. Włókniarzy 11, Andrychów
  • Sklep Zoologiczny AQUA ZOO, ul. Włókniarzy 31, Andrychów (uwaga: tutaj możesz kupić i od razu zostawić karmę!)
  • Sklep Zoologiczny PUPIL, Plac Mickiewicza 1, Andrychów (uwaga: tutaj możesz kupić i od razu zostawić karmę!)

Zbiórki prowadzone są także w niektórych placówkach oświatowych w regionie. Te, które jeszcze nie dołączyły, zachęcamy do przyłączenia się!

Podobnie jak w zeszłym roku, swój udział w akcji potwierdziły także lokalne firmy HotPay oraz KupujeKarme.pl, a także grupa Ultras Beskid Andrychów.

Więcej informacji o akcji można znaleźć pod adresem: https://zoodoptuj.pl/andrychow-dla-schronisk

Zbiórka kończy się 31 października.

Serdecznie dziękujemy i prosimy o ponowne wsparcie!

Źródło: informacja prasowa / zoodoptuj.pl

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content