To był niezwykły wieczór! „Cieniowanki” w Zagórniku [fotorelacja]

7 listopada 2022 r. w oknach WDK w Zagórniku odbyło się widowisko cieniowe pn. "Cieniowanki", podczas którego zgromadzeni mogli zobaczyć i usłyszeć niesamowite legendy i opowieści, przygotowane przez cztery zagórnickie rodziny...

W październiku zaprosiliśmy rodziny z Zagórnika do udziału w warsztatach teatru cieni, które odbywały się w ich własnych domach oraz w Wiejskim Domu Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku.

Pod naszym okiem rodziny zaprojektowały etiudy cieniowe, wykonały makiety i lalki. Poznały też tajniki animacji i sposoby pracy ze światłem w teatrze cieni.

Efektem pracy warsztatowej był pokaz cieniowy w oknach WDK w Zagórniku, z którego relację znajdziecie poniżej.

Wieczorem, 7 listopada w Zagórniku nasze Cieniowanki zobaczyło ponad 100 osób!

Dziękujemy Zagórnikowi za niesamowitą obecność i gratulujemy uczestnikom wspaniałych Cieniowanek!

Źródło: Teatr Figur Kraków / www.facebook.com/TeatrFigurKrakow

Przy okazji zapraszamy na kolejne wyjątkowe wydarzenie! Teatr Malucha, Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku i Małopolski Instytut Teatralny zapraszają na CIENIOWANKI – spektakl Teatru Figurki dla dzieci od 2. do 5. roku życia. Spektakl zaprezentowany zostanie 4 grudnia 2022 r. (niedziela) o godz. 11:30 w WDK w Zagórniku. Wstęp wolny.

Dowiedz się więcej o spektaklu…


  • Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  • Partnerami projektu byli: Fundacja Pro Futuro, Małopolski Instytut Teatralny, WDK im. Romana Prystackiego w Zagórniku – CKiW w Andrychowie.

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content