Tematyka zdjęć – teatr! Autor – Jarosław Skupień! Wystawa w inwałdzkim WDK…

W WDK w Inwałdzie do 13 sierpnia prezentowane będą fotografie ze spektakli Teatru Ruchu FORMA, działającego w WDK w Inwałdzie. Autorem eksponowanych genialnych foto wspomnień jest Jarosław Skupień.

„To jest nasz teatralny Przyjaciel! Jest z nami od samego początku, kiedy zaistniało pierwsze działanie Teatru Ruchu FORMA na scenie…”

„Jego prace są niezwykle sensualne! Patrząc na nie, odczuwamy je wszystkimi zmysłami…”

/Aneta Lachendro o Wystawie i Autorze/

W naprawdę wielkim skrócie – to budzące zachwyt, zatrzymane w kadrze teatralne spotkania na scenie… Zapraszamy serdecznie na tę Wystawę.
Wernisaż odbył się 2 lipca 2021 r. Wtedy to, w inwałdzkim WDK, miała miejsce wyjątkowa impreza „W pięciu smakach… artystyczne spotkanie na scenie” – wieczorek wokalno-muzyczny, etiuda taneczna.

  • Polecamy fotorelację z tego wydarzenia, autorstwa (właśnie! ) Jarosława Skupnia – czytaj więcej…
  • Polecamy rozmowę na antenie Radia Andrychów. Gościem Anny Piotrowskiej była Aneta Lachendro – posłuchaj…

Jarosław Skupień – absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, elektronik, programista mikroprocesorów, umysł ścisły, redaktor naczelny działającego przez 18 lat portalu www.andrychow.pl, grafik, dziennikarz, freelancer, reporter, fotograf, twórca wielu stron internetowych organizacji i stowarzyszeń, miłośnik teatrów amatorskich, fotografii scenicznej i portretowej. Od wielu lat współpracuje, m.in. z: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich, Nowinami Andrychowskimi, instytucjami i organizacjami samorządowymi, Izbą Regionalną i Muzeum. Przez ostatnie 20 lat był obecny na zdecydowanej większości znaczących wydarzeń kulturalnych i społecznych naszego regionu. W swojej pracy stara się dostrzegać coś więcej niż profesjonalne podejście do tematu. Właśnie ten – ludzki, pełen empatii czynnik jego twórczości zwraca uwagę zarówno w reportażach, jak i fotografii dokumentującej obserwowane wydarzenia.

Teatr Ruchu FORMA został założony w 2004 roku, działa w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie (placówka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie). Instruktorem zespołu jest Aneta Lachendro.

„Teatr to dla nas sposób rozumienia świata. Poznajemy go poprzez nasze zmysły, drążąc umysł pytaniami, na które odpowiedź znajduje się sama w chwili, gdy gasną światła, a scena zamienia się w nasz mały Wszechświat. Ta chwila i próba wysłuchania naszego głosu – sprawiają, że czas staje w miejscu, a przestrzeń zrozumienia wchłania nas bez pytań…”

Inspirator / Aneta Lachendro


Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki!


Organizator: WDK w Inwałdzie / CKiW w Andrychowie | Jarosław Skupień

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content