Teatr Ruchu FORMA zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Wigraszek w Suwałkach

W dniach 13-15 czerwca w Suwalskim Ośrodku Kultury odbywała się jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK. Po raz dwudziesty w Suwałkach zagościli utalentowani młodzi aktorzy z Polski i z zagranicy. Z ogromną przyjemnością przekazujemy wspaniałe wieści: Teatr Ruchu FORMA zdobył I NAGRODĘ podczas tegorocznej edycji tego Festiwalu za autorski spektakl pt. „Droga” w reżyserii Anety Lachendro – bajka zainspirowana historią Calineczki z baśni Jana Christiana Andersena. Teatr Ruchu FORMA został założony w 2004 roku, działa w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie (placówka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie). Instruktorem zespołu jest Aneta Lachendro.

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu! Wiadomość tę podajemy na gorąco. Po powrocie grupy z Festiwalu napiszemy więcej…

Podrzucamy również kilka zdjęć z rozdania nagród XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK w Suwałkach:

13 czerwca 2022 r. – inauguracja XX jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK. Wydarzeniu towarzyszyły prezentacje zespołów konkursowych. Foto przedstawia prezentację TR FORMA (Fot. Zbigniew Stelmaszek):

Przypomnijmy, że spektakl „Droga” został już wcześniej doceniony przez Jury XXXI BIELSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH – konkurs odbył się 14 maja 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Kamienicy.

Mamy też dobrą wiadomość dla tych z Państwa, którzy chcieliby obejrzeć ten spektakl: Teatr Ruchu FORMA zaprezentuje „Drogę” podczas tegorocznej Bajkolandii w Andrychowie! 26 czerwca zapraszamy na godz. 11.00 do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie. Szczegółowy Program Bajkolandii 2022 ===> TUTAJ.

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content