Tajemnicze roboty i fantastyczne stworzenia… Wystawa „Poezje i odloty” w Świetlicy w Rzykach

W Świetlicy CKiW w Rzykach do 30 czerwca 2022 r. można podziwiać wystawę „Poezje i odloty”, prezentującą prace stworzone przez uczestników zajęć plastyczno-technicznych prowadzonych w tej placówce (w sezonie kulturalnym 2021/2022), inspirowane twórczością Stanisława Lema, Jana Brzechwy i eksperymentami surrealistów. Ekspozycja czynna w godzinach otwarcia placówki, zapraszamy.

Wystawa to prawdziwa eksplozja nieskrępowanej fantazji twórczej uwolnionej przez zastosowanie surrealistycznych metod rysunkowych i malarskich. Wykorzystanie roli przypadku oraz rysunku automatycznego w procesie tworzenia, pozwoliło na wykreowanie światów pełnych niezwykłych postaci. Rysunki i prace malarskie prezentowane na wystawie zaludniają tajemnicze roboty i fantastyczne stworzenia zamieszkujące kosmiczne przestrzenie i poetyckie krajobrazy z rozprysków farby. Polecam i zapraszam!

Joanna Amrozi | Starszy Instruktor w Świetlicy CKiW w Rzykach

Otwarcie wystawy odbyło się 25 maja 2022 r. podczas imprezy Muzyka / obraz / słowo – polecamy fotorelację z tego wydarzenia: Muzyka / obraz / słowo – prezentacje uczestników zajęć stałych w Świetlicy w Rzykach [fotorelacja]

Przypominamy przy okazji, iż w Świetlicy w Rzykach trwa równocześnie wystawa niebanalnych prac uczestników I Konkursu Książki Artystycznej MONOGRAFIE. Wystawa pokonkursowa pt. „Książki do patrzenia” przedstawia książki artystyczne – inspirowane różnymi dziedzinami sztuk wizualnych, literaturą piękną i popularną oraz muzyką – i potrwa także do 30 czerwca 2022 r. Wstęp wolny.

„Poezje i odloty”:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content