„Stulatka” dała w Targanicach piękny, świąteczny koncert! [fotorelacja]

22 stycznia 2023 r. Dom Kultury w Targanicach wypełniły dźwięki świątecznego, bożonarodzeniowego koncertu w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów pod dyrekcją Łukasza Zaborowskiego. Z Orkiestrą wystąpiły solistki: Ewa Walczak oraz Maria Walczak oraz chór grupy dziecięcej ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie. Czwartoklasiści przygotowywali się do występu pod okiem Ewy Walczak, a pierwsza „wspólna” próba z orkiestrą odbyła się kilkanaście minut przed głównym występem. Trzeba przyznać, że młodzi ludzie świetnie poradzili sobie zarówno ze stresem, jak i repertuarem – przebojowo prezentując na scenie kolędy i pastorałki.

Targanicki koncert promował najnowszą płytę CD orkiestry „Nastrajamy świątecznie”, wydaną z okazji setnej rocznicy powstania najstarszej muzycznej formacji w Andrychowie. Podczas uroczystości publiczność usłyszała przepiękne aranżacje melodii, które od lat wydobywają z nas – nie tylko w okresie Bożego Narodzenia – to, co najlepsze.

Ubiegły rok był dla andrychowskiej Orkiestry wyjątkowy. Stulatka zdobyła w nim szereg nagród i wyróżnień, o których pisaliśmy już nie jeden raz.

  • Zapraszamy do lektury tych artykułów i fotoreportaży:

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec nagród i wyróżnień dla MOD ANDROPOL! Tuż przed Bożym Narodzeniem za pośrednictwem Poczty Polskiej do Orkiestry doszła bardzo miła przesyłka z Warszawy! Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński uhonorował Miejską Orkiestrę Dętą „Andropol” w Andrychowie Nagrodą finansową z okazji 100-lecia działalności! Nagrodę przyznano na wniosek Senatora RP Andrzeja Pająka. Jak dowiedzieliśmy się podczas koncertu, orkiestra ma wkrótce otrzymać prestiżowy Order „Zasłużony dla Kultury Polskiej”! Odznaka honorowa zostanie uroczyście przekazana przez Senatora RP Andrzeja Pająka podczas koncertu w niedzielę – 29 stycznia 2023 r. – w kościele pw. św. Stanisława BiM w Andrychowie.

  • Zapraszamy także do odsłuchania rozmowy na antenie „Radia Andrychów”! Z Łukaszem Zaborowskim rozmawiał Robert Fraś:
„Łukasz Zaborowski – Orkiestra ponownie wyróżniona” • Radio Andrychów, 19 stycznia 2023 r.

No cóż – słuchając prześlicznych głosów solistek – Ewy Walczak i Marii Walczak, obserwując stały postęp w rozwoju muzycznym orkiestry, oraz jej zaangażowanie w nowe projekty, łączące talent muzyczny z umiejętnościami wokalnymi dzieci i młodzieży – serdecznie gratulujemy zarówno nagrody jak i dynamicznego rozwoju, a także radości, jaka płynie od nich podczas występów, potwierdzając, że to co robią płynie z miłości do muzyki!

Jarosław Skupień

Zobaczcie fragment nagrania wideo z niedzielnego koncertu oraz zdjęcia:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content