Sierpniowe Letnie Koncerty 2022… przed nami dwa wyjątkowe spotkania! [aktualizacja 28.08.2022]

Szanowni Państwo!
Uwaga: Ze względu na niesprzyjające prognozy pogody (możliwe opady deszczu) dzisiejszy koncert (28 sierpnia 2022 r.) zostaje przeniesiony do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7. Program koncertu pozostaje bez zmian. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.
CKiW w Andrychowie – organizator
[aktualizacja: 28.08.2022, g. 13:55]

Zmiana miejsca koncertu

_____________________________

Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zapraszają na Sierpniowe Letnie Koncerty 2022! W tym roku rozemocjonują nas wybitni muzycy – zagrają utytułowane orkiestry dęte z naszej gminy – z Roczyn i Andrychowa, które w bardzo widowiskowy sposób zaprezentują, jak bogata i zachwycająca może być oferta wykonawcza tego rodzaju formacji muzycznych. Będziemy także mieli okazję ponownie wsłuchać się w pełne niepowtarzalnego humoru, a jednocześnie wielkiej melancholii utwory Andrychowskiej Kapeli Wujka Jaśka – dowiemy się sporo o pięknie naszej okolicy, dobrej zabawie, miłości i życiu…

Koncerty odbędą się na plenerowej scenie w urokliwym andrychowskim Parku Miejskim (lub w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zostaną przeniesione do MDK w Andrychowie). Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Podczas koncertów wolontariusze z Fundacji „Pomóc Więcej” będą prowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie Oliwiera Komana, u którego zdiagnozowano SMA1… Dowiedzcie się więcej:
➤ https://pomocwiecej.com.pl/koman-oliwier/
➤ https://www.siepomaga.pl/oliwier-sma


SIERPNIOWE LETNIE KONCERTY 2022 / PROGRAM:

19 sierpnia 2022 (piątek)
godz. 19.00 | Andrychowska Kapela Wujka Jaśka
godz. 20.00 | Orkiestra Dęta OSP Roczyny

Andrychowska KAPELA WUJKA JAŚKA została założona w 1978 r. prowadzona była przez znanego jako Wujek Jasiek – Jana Bezwińskiego. Jan Bezwiński zmarł 23 stycznia br. (Przeczytaj artykuł: „Andrychowska Kultura i Kapela Wujka Jaśka w wielkiej żałobie”). Po śmierci Jana Bezwińskiego, członkowie kapeli podjęli decyzję o kontynuacji wspaniałej tradycji andrychowskiej formacji… Po raz pierwszy na scenie mogliśmy ich usłyszeń i zobaczyć podczas tegorocznej edycji Dni Andrychowa (25 czerwca 2022 r.). Kapela zaprezentowała najpiękniejsze utwory ze swojego dorobku… – w przestrzeń największego miejskiego placu popłynęły dźwięki melodii «My, kapela z miasta Andrychowa lubimy się bawić! Tu Wam dziś zagramy, tu wam zaśpiewamy! Musi wesoło być!». I było! Na początku nostalgicznie wspomniano lidera formacji – Wujka Jaśka, poświęcając mu słowa piosenki: «Odszedł od nas nasz wujek Jasiek i jego śpiewanie / Ku jego pamięci, dziś jego imieniem – kapela zostanie!». Zespół zagrał dla nas w składzie: Jan Chmiel – akordeon, Anna Kudłacik – gitara, Edward Słanek – gitara basowa, Paweł Bogacz -saksofon, Marian Kopeć – bęben.

Kilka dni temu, 31 lipca, Andrychowska Kapela Wujka Jaśka zdobyła II nagrodę podczas VII Przeglądu Kapel Podwórkowych organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju w ramach XVI Folkloriady Jurajskiej.

Orkiestra Dęta OSP w Roczynach w roku 2020 obchodziła 150-lecie istnienia. W 2021 roku zdobyła I miejsce w prestiżowym 43. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „ECHO TROMIBTY” w Nowym Sączu oraz ZŁOTY DYPLOM podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „ZŁOTA TRĄBKA” Kozy, Bielsko-Biała w Konkursie Estradowym o Puchar Starosty Bielskiego, jak również drugi ZŁOTY DYPLOM w Konkursie o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej w tym samym Międzynarodowym Festiwalu. Orkiestra od jedenastu lat działa, jako Stowarzyszenie, którego Prezesem jest Zbigniew Janosz. Przy Orkiestrze działają różne formacje muzyczne, m.in. Dechówka i Big Band, który także zdobył pierwsze miejsca w swoich kategoriach podczas wspomnianych Festiwali i wystąpił, jako Laureat podczas rozdania nagród w Nowym Sączu w Koncercie MY MAŁOPOLANIE!

Orkiestra z Roczyn podczas Sierpniowego Letniego Koncertu zaprezentuje muzykę klasyczną, popową, rozrywkową i jazzową na najwyższym poziomie, w tym m.in.: „Bałkanicę” z rep. zespołu Piersi; „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Rzuć to wszystko co złe” z rep. Zbigniewa Wodeckiego; „Miłość w Zakopanem” z rep. Sławomira; „Gonna fly now” z filmu „Rocky”; „My Way” z rep. Franka Sinatry; „Mieszankę melodii filmowych” („Stawka większa niż życie”, „Czarne chmury”, „Polskie drogi”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Przygody Pana Michała”); „Pod Papugami” z rep. Czesława Niemena, „Skrzydlate Ręce” z rep. Enej; „ABBA Gold” z rep. zespołu ABBA; „Register Show” – parada solistów; „Hey Brother” z rep. AVICI; a także: motyw muzyczny z „Janosika”, „Piraci z Karaibów”, „Moment for Morricone”, „Hawaii Five-0”, „Wiązankę walców Straussa”, „Just A Gigolo” / „I Ain’t Got Nobody”, „New York, New York”, „Hello, Dolly” oraz melodie z bajek „SMERFY” i „MICKEY Mouse”, znane i lubiane polki wirtuozowskie z repertuaru Vlado Kumpana, jak również inne ciekawe aranżacje, znane z radia i telewizji.


28 sierpnia 2022 (niedziela)
godz. 18.15 | Popis grupy perkusyjnej pod batutą instruktora – Jerzego Górki
godz. 18.30 | Aleksandra Gromotka | koncert
godz. 19.00 | Gwiazda wieczoru: Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL Andrychów | koncert z okazji jubileuszu 100-lecia działalności

Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL Andrychów świętuje w tym roku okrągły jubileusz 100-lecia swojej działalności muzycznej. W związku z tym wydarzeniem muzycy nagrali i wydali już dwie płyty CD. Na każdej z tych płyt znalazło się po kilkanaście utworów z repertuaru andrychowskiej orkiestry. Na jesień zespół ma w planach wydać jeszcze trzeci krążek, na którym znajdą się kolędy, pastorałki oraz utwory o tematyce świątecznej.

Kilka faktów z historii Jubilatki…

Największą popularnością zespół cieszył się w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia. Znany był wówczas, jak Polska długa i szeroka. Dwukrotnie brał udział w Centralnych Dożynkach w Warszawie, uczestniczył w otwarciu Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, w jubileuszu 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego i 700-lecia Bielska-Białej, prezentował swój kunszt przed kamerami telewizji warszawskiej, katowickiej i łódzkiej. Był także wielokrotnie laureatem wojewódzkich przeglądów orkiestr dętych w Krakowie i Bielsku-Białej. Liczba muzyków w zespole sięgała wówczas nawet do 110 osób!

Od 2004 roku zespół funkcjonuje jako stowarzyszenie. Przy orkiestrze działa szkółka nauki gry na instrumentach dętych prowadzona przez dyrygenta orkiestry mgr Łukasza Zaborowskiego. Orkiestra od wielu lat zdobywa nagrody i wyróżnienia na małopolskich festiwalach orkiestr dętych w Krakowie czy w Nowym Sączu, a także na Śląsku – Tarnowskie Góry. W czerwcu muzycy z Andrychowa sięgnęli po najwyższe trofeum podczas finału 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu, gdzie zdobyli Grand Prix dla najlepszej orkiestry festiwalu, pokonując ponad trzydzieści orkiestr z całej Małopolski, które zakwalifikowały się do finału tego prestiżowego konkursu.

W minionych latach zespół koncertował także poza granicami naszego kraju: na Łotwie, w Niemczech, w Republice Czeskiej oraz na Ukrainie.

Podczas tegorocznego Sierpniowego Letniego Koncertu muzycy MOD „Andropol” Andrychów zaprezentują publiczności wyjątkowy repertuar, w którym znajdą się głównie utwory zarejestrowane na jubileuszowych krążkach orkiestry, ale nie zabraknie również zupełnie nowych aranżacji przygotowanych specjalnie na ten koncert. Z ponad czterdziestoosobową orkiestrą wystąpi solistka Maria Walczak.

Koncert MOD „Andropol” Andrychów realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

GRUPA PERKUSYJNA została stworzona specjalnie na tę wyjątkową okazję. Podczas krótkiego popisu zaprezentują się uczestnicy zajęć perkusyjnych, które odbywają się w placówkach wiejskich CKiW w Andrychowie. Artyści wystąpią pod batutą instruktora – Jerzego Górki.

ALEKSANDRA GROMOTKA. Andrychowianka, przyszłoroczna maturzystka II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Już od najmłodszych lat odnosi sukcesy w różnych konkursach i festiwalach. Obecnie bierze udział głównie w koncertach i imprezach charytatywnych. W jej repertuarze znajduje się wiele wymagających oraz przekazujących emocje utworów.

Do jej ulubionych artystek należą, m.in.: Christina Aguilera, Whitney Houston czy Rihanna. Niektóre z wykonań Aleksandry można znaleźć w serwisie YouTube Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży – miejscu, w którym rozwija się wokalnie.


Patronat honorowy nad koncertami objął: Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

Organizator: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Partner: Straż Miejska w Andrychowie

Patroni medialni:

bms

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content