Rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie

Miejski Dom Kultury w Andrychowie doczekał się wreszcie remontu. Nie jest tajemnicą, że wiekowy obiekt przy ul. Szewskiej 7 tego pilnie wymaga… Jesienią będzie się działo! To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich odbiorców i koneserów kultury i sztuki w Andrychowie oraz okolicy.

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie otrzymało dofinansowanie na projekt „Rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie” w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury” Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

Otrzymane dofinansowanie pozwoli na rozpoczęcie prac remontowych w naszym obiekcie już we wrześniu. Na tzw. pierwszy ogień pójdzie scena MDK i jej otoczenie – poza samą sceną wyremontowane zostaną: podest, proscenium oraz schody z obu stron. Lifting zyska też m.in. pomieszczenie techniczne za sceną oraz przedsionek od strony zaplecza a także wymienione zostaną stare drzwi wewnętrzne… Na zewnątrz – od strony podwórza i ul. Szewskiej – remontu doczekają nadszarpnięte „zębem czasu” schody oraz powstanie podjazd dla osób z niepełnosprawnością (na wózkach) i dla matek z dzieckiem w wózku.
Wraz z remontem – w ramach funduszy ministerialnych – andrychowska instytucja kultury wzbogaci się również o nowy sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, tak niezbędny w dobie nowoczesności, co znacznie poprawi jakość odbioru koncertów i wydarzeń kulturalnych oraz pozwoli na organizowanie imprez plenerowych na wysokim poziomie. Długo oczekiwany remont wiąże się niestety z koniecznością zamknięcia Miejskiego Domu Kultury dla publiczności do końca 2021 roku. Mamy nadzieję, że nasi goście i miłośnicy Melpomeny wykażą się wyrozumiałością. Trzymajmy kciuki za powodzenie prac!


Zadanie pn. “Rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie” dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

W ramach rewitalizacji MDK w Andrychowie wyremontowana zostanie scena oraz jej zaplecze, proscenium i schody do proscenium oraz schody zewnętrzne boczne a także powstanie podjazd dla osób z niepełnosprawnością i wózków dla matek z dziećmi. Miejski Dom Kultury w Andrychowie wzbogaci się też o zestaw nowego sprzętu nagłaśniającego i zestaw oświetlenia.
Wysokość dofinansowania ze środków MKDNiS to 191000,00 zł, całkowity koszt to 238750,00 złotych.


MDK w Andrychowie, scena. /foto przed rewitalizacją, 13 września 2021 r./:


Początek remontu. MDK w Andrychowie, reżyserka nad sceną /foto 15 września 2021 r./:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content