Remont sceny w MDK w Andrychowie zakończony

Zakończył się remont sceny w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, który był możliwy dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury – projekt „Rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie” – z Funduszu Promocji Kultury.

Uzyskane fundusze pozwoliły na remont sceny i jej otoczenia: wyremontowano podłogę sceny, ściany, proscenium, zamówiono nowe okotarowanie. Zakupiono nowoczesny zestaw sprzętu nagłośnieniowego. Dzięki niemu będzie można organizować m.in. plenerowe wydarzenia kulturalne na wysokim poziomie nagłośnienia, praktycznie w każdych warunkach. Zakupiono też niezbędny zestaw sprzętu oświetleniowego.

Remont w MDK w Andrychowie był koniecznością, budynek funkcjonuje jako instytucja kultury już od I połowy XX wieku, do tej pory poddawany niewielkim, bardziej „kosmetycznym” naprawom. Przy bocznym wejściu (od podwórza) wykonano podjazd dla osób z niepełnosprawnością, tak niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania obiektu i dla ułatwienia życia naszym gościom, który wprowadza MDK w XXI wiek.

Zobaczcie jak prezentuje się scena w MDK w Andrychowie po rewitalizacji /15 lutego 2022 r./ i przy okazji zapraszamy na wydarzenia kulturalne, które odbywają się w naszej placówce –> Przejdź do KALENDARZA IMPREZ

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content