RAS LUTA… poznajcie go bliżej! /koncert w ramach Dni Andrychowa 2021/

21 sierpnia (sobota) – po godz. 19.00 andrychowska scena będzie obfitowała w klimaty reggae! Wystąpią (razem i osobno!) znani w kręgach muzycznych reggae, modern roots i hip-hop – RAS LUTA i BAS TAJPAN!

RAS LUTA! Poznajcie go bliżej…

Ras Luta, właściwie Adam Tersa, autor tekstów, kompozytor, aranżer. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych artystów reggae w Polsce. Jego kariera toczy się nieprzerwanie od 2004 roku. Laureat plebiscytu na najlepszy polski głos reggae roku 2013 branżowego miesięcznika „Free Colours”. Artysta ma na swoim koncie m.in. występy na scenach festiwali Open’Er, Coke Live, Orange Music, Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae (najbardziej prestiżowa impreza w branży muzyki reggae w Polsce), Reggałowisko Bielawa Reggae Festival.

Ras Luta prowadzi działalność artystyczną nie tylko w Polsce, ale także w Anglii, Szkocji, Irlandii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Francji, Szwajcarii. W ciągu swojej dotychczasowej kariery artysta współpracował z takimi osobistościami, jak: Krzysztof Krawczyk, DJ FEEL-X (Kaliber44), Rahim, Fokus (Paktofonika), Darek Malejonek (Maleo Reggae Rockers), Hemp Gru i innymi. Dyskografia artysty składa się z trzech albumów nagranych wspólnie z legendarnym już trio wokalnym Eastwest Rockers („Ciężkie Czasy” Karrot Komando 2006, „Jedyna Broń” Prosto 2008, „Eastwest.FM” Karrot Komando 2011), dwóch długogrających albumów solowych („Jeśli Słyszysz” Prosto 2009, „Uratuj Siebie” Karrot Komando 2013), akustycznego EP „Rzeka Życia” (Karrot Komando 2014) oraz koncepcyjnego e-albumu „Jak Na Początku” (2015).

W 2020 r. na świat wychodzi najnowszy album artysty „Lepsze Dni” – posłuchaj…

Muzyka Luty pełna jest nadziei, wezwań do miłości, szacunku, zachowania jedności i człowieczeństwa w czasach, które zmuszają nas do czegoś zgoła odwrotnego. Artysta nie stroni również od ostrych komentarzy na tematy socjalne, a fundamentem jego muzyki są podstawowe, ważne dla nas wszystkich wartości – dobro, piękno, prawda, mądrość, ludzkie życie.


Zapraszamy na oficjalny kanał YouTube Eastwest Rockers i Ras Luty: tutaj…

Ras Luta zaprasza na koncert:


Dni Andrychowa 2021: Czytaj więcej…

Dni Andrychowa 2021 na FB: Dołącz do wydarzenia…

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content