Pracowita niedziela Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów

W minioną niedzielę (12 czerwca) muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów pod dyrekcją Łukasza Zaborowskiego wzięli udział aż w dwóch dużych konkursach orkiestr dętych.

Najpierw, wczesnym popołudniem wystąpili na XXIII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach (koło Krakowa), gdzie w kategorii orkiestr średnich wywalczyli trzecią nagrodę. W festiwalu tym wzięły udział aż 23 orkiestry dęte. Andrychowska orkiestra była jedynym reprezentantem powiatu wadowickiego.

Prosto z Więcławic, zespół udał się na Międzypowiatowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Wieliczce. Tam z kolei andrychowska orkiestra, świętująca w tym roku jubileusz 100-lecia działalności muzycznej, zdobyła wyróżnienie II stopnia oraz została zakwalifikowana do 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniach 23 – 26 czerwca 2022 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

W finale zaprezentują się najlepsze orkiestry i big bandy województwa małopolskiego wyłonione przez komisję artystyczną podczas przeglądów powiatowych.

Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY jest dorocznym spotkaniem konkursowym najlepszych orkiestr dętych Województwa Małopolskiego. Jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych cyklicznych imprez amatorskiego ruchu muzycznego. Głównym celem Festiwalu jest promocja i podniesienie poziomu artystycznego amatorskich orkiestr dętych poprzez umożliwienie im prezentacji aktualnych osiągnięć, stworzenie okazji do konfrontacji i wymiany doświadczeń, doskonalenie warsztatu muzycznego, inspirowanie do poszukiwań repertuarowych.

Muzycy andrychowskiej orkiestry w minionych latach już kilkukrotnie stawali na podium tych festiwalowych zmagań. Trzymajmy kciuki, aby i tym razem przywieźli z Nowego Sącza wysoką nagrodę!

Serdeczne podziękowania dla właścicieli firmy WADRAS, która kolejny raz pokryła koszty związane z transportem orkiestry na festiwal.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tych występów oraz nagrania jednego z konkursowych utworów w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content