Porywające polki, przepiękne walce… „Karnawał wiedeński” wkrótce w andrychowskim MDK!

Serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Karnawał wiedeński” w wykonaniu Orkiestry im. Telemanna wraz z solistami. Koncert odbędzie się 5 lutego 2023 roku o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (ul. Szewska 7). Bilety już w sprzedaży!

W programie koncertu, m.in.: walce i polki Johanna Straussa, arie i duety z operetek („Zemsta nietoperza” Johann Strauss, „Wesoła wdówka” Franz Lehár, „Cygańska miłość” Franz Lehár), „Marsz Radetzky’ego” (Johann Strauss), „Czardasz” (Vittorio Monti) i inne kompozycje.

Wykonawcy:

  • Orkiestra im. Telemanna
  • Piotr Sadowski – skrzypce solo
  • Agnieszka Bochenek-Osiecka – sopran
  • Agnieszka Zabrzeska-Weber – sopran
  • Michał Borkowski – tenor

ORKIESTRA IM. TELEMANNA powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Orkiestra współpracuje z muzykami i wokalistami w wielu krajach Europy. Ich koncerty odbyły się w takich m.in. miejscach, jak:
– Weiler (Niemcy) i Wissembourg (Francja) | maj 2005
– Londyn (Anglia) | kwiecień 2006
– Weiler (Niemcy) | lipiec 2006; wspólnie z „Sinfonia Algovia”.
Muzycy Orkiestry im. Telemanna brali udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce, m.in. w: Lublinie, Katowicach, Cieszynie, Żywcu, Mikołowie, Starachowicach, Trzebnicy, Zelowie, Jędrzejowie, Leżajsku. Orkiestra wystąpiła z Kają Danczowską na „XVII Międzynarodowej Dekadzie Muzyki” w Cieszynie (październik 2006) oraz w 2008 r. na koncertach „Viva Vivaldi” w Cieszynie i Bielsku-Białej. W 2005 r. zainicjowała koncerty sylwestrowe w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. W kwietniu 2008 r. wspólnie z chórem i solistami zaprezentowała oratorium „Mesjasz” G. F. Haendla w Katowicach, Bielsku-Białej i Żywcu. W październiku 2008 r. orkiestra wykonała wspólnie z chórem i solistami „Requiem” W. A. Mozarta w Bielsku-Białej i Żywcu.
Orkiestra nagrała płyty CD: „Barocco con fuoco”, „Viva Espańa”, „Muzyczna Ballada Europy”, „Ad Dei Gloriam” i „Cztery pory roku” A. Vivaldiego.
Zespół otrzymał nagrodę „Za dotychczasową działalność” w dziedzinie kultury w Bielsku-Białej „Nominacja-Ikar 2001”. Honorowy Dyplom – Ikar 2008 w dziedzinie kultury i sztuki w Bielsku-Białej. Jej kierownikiem artystycznym jest Piotr Sadowski. [źródło: materiał prasowy Orkiestry im. Telemanna]

Cena biletu: 60 zł. Bilety grupowe (powyżej 15 osób): 50 zł / osoba; sprzedaż biletów grupowych wyłącznie w kasie MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu

  • Organizator: MDK w Andrychowie – CKiW w Andrychowie
  • Patroni medialni: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie / radioandrychow.pl / mamNewsa.pl / WadowiceOnline.pl / Powiatlive.pl

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content