Pomoc Ukrainie [informacje z UM w Andrychowie / 15.03.2022]

Українські навчальні матеріали / Ukraińskie materiały edukacyjne
/źródło: andrychow.eu/

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób przybywających z Ukrainy udostępniamy bazę z materiałami edukacyjnymi wydawnictw, z którymi współpracujemy. Zachęcamy do korzystania oraz przekazywania informacji do osób potrzebujących.

Rozmówki Ukraińsko-Polskie / Українсько-польський розмовник

Rozmówki wydawnictwa Edgard (Jednostronny PDF)
Rozmówki wydawnictwa Edgard (Dwustronny PDF)
Rozmówki wydawnictwa Klett (PDF)

Ukraiński kurs podstawowy / Основний курс української мови

Kurs wydawnictwa Edgard (PDF)
Kurs wydawnictwa Edgard (MP3)

Podręczniki do nauki języka polskiego / Підручники для вивчення польської мови

Z inicjatywy Fundacji Wolność i Demokracja został wydany podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci na Ukrainie. “Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty! Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci na Ukrainie” – to nowoczesny podręcznik który został opracowany przez wykładowców i lektorów związanych z Centrum “Polonicum”. Autorkami są: Katarzyna Kołak, Małgorzata Malinowska, Anna Rabczuk, Dorota Zackiewicz. Redaktorem metodycznym i programowym: Piotr Kajak. Za ilustracje i szatę graficzną odpowiada Marta Zabłocka.

Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci i młodzieży na Ukrainie został wydany w 5 tomach, które odpowiadają poszczególnym poziomom nauczania. Do każdego tomu dołączone są Materiały uzupełniające dla nauczyciela. Podręcznik i materiały można pobrać klikając na obrazek z konkretnym tomem. Podręcznik i materiały są udostępnione bezpłatnie po wypełnieniu formularza.

Podręczniki do nauki języka polskiego wydawnictwa Wolność i Demokracja (PDF)

źródło: https://bookland.com.pl/ukrainskie-materialy-edukacyjne

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content