Pomoc Ukrainie [informacje z UM w Andrychowie / 08.03.2022]

Praca! Punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy i pracodawców
/źródło: andrychow.eu/

Uchodźcy z Ukrainy poza wsparciem w postaci miejsca do zamieszkania, pomocy medycznej i socjalnej będą potrzebowali również miejsc pracy dlatego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wadowicach przy ul. Mickiewicza 27 (parter – pokój 04) utworzono PUNKT INFORMACYJNY (Інформаційний пункт для громадян України) zarówno dla uchodźców jaki i pracodawców zainteresowanych ich zatrudnieniem.

W chwili obecnej dysponujemy bazą pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem uchodźców z Ukrainy. Pomagamy wyszukiwać oferty pracy w języku ukraińskim (udostępniamy stanowisko komputerowe z dostępem do bazy ofert pracy). Aktualnie trwają prace legislacyjne nad wprowadzeniem rozwiązań ułatwiających podejmowanie pracy uchodźcom, którzy wjechali do Polski od dnia 24.02.2022 r.

Według obecnie obowiązujących przepisów, aby zatrudnić legalnie obywatela Ukrainy, pracodawca musi uzyskać dla niego w urzędzie pracy jeden z dokumentów:
– oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy (w terminie 7 dni, na okres do 24 miesięcy)
– zezwolenie na pracę sezonową na okres do 9 miesięcy w roku kalendarzowym.

Aktualne oferty pracy oferty.praca.gov.pl/ lub aplikacji mobilnej ePraca (wersja w języku ukraińskim). Zachęcamy także do korzystania z pomocy konsultantów Zielonej Linii https://zielonalinia.gov.pl/pomoc-dla-obywateli-ukrainy

Szczegółowe informacje Urzędu ds. Cudzoziemców dla obywateli Ukrainy dostępne na bieżąco na stronie internetowej Urzędu https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina


Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content