„Otulone śniegiem” fotografie Jerzego Panka… Zapraszamy do WDK w Targanicach!

Od dziś (16 lutego) w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach można podziwiać Wystawę Fotografii pt. „Otulone śniegiem…” autorstwa Jerzego Panka – wieloletniego działacza Grupy Twórców „MY”. Ekspozycja przedstawia zimowe pejzaże Targanic. Wystawa prezentowana będzie do 21 marca 2022 r. Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

JERZY PANEK – urodzony w 1955 r. w Wieprzu k/Andrychowa. Aktualnie mieszkaniec Targanic. Fotografią zaczął interesować się będąc jeszcze w szkole podstawowej. Poprzez swoją pasję w latach 70-ych zapisał się do Koła Fotograficznego przy Zakładowym Domu Kultury AZPB w Andrychowie. Po uzyskaniu uprawnień instruktorskich prowadził koła fotograficzne w WDK w Sułkowicach-Łęgu, ZSW oaz ZDK przy AZPB w Andrychowie.
W miarę upływu czasu, poznając arkana fotografii, zaczął interesować się także kamerą filmową. Pierwszymi krokami – jako kamerzysty – było utrwalanie wydarzeń kulturalnych, czyli wystawianych Baśni i bajek przez Teatrzyk „BAJ-Baj”, sztuk i montaży wystawianych przez Zespół Dramatyczny.
Od roku 1973 (czyli od momentu wstąpienia do Grupy Twórców „MY”) rejestruje wszystkie plenery malarskie. Aktualnie wszystkie obrazy utrwala na taśmach video pokazując piękno krajobrazów i pracę twórców. Oprócz rejestracji działalności lokalnych artystów bierze udział w konkursach i wystawach fotograficznych. Prowadzi również działalność gospodarczą z zakresu fotografii i videorejestracji.
W 2013 roku odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
/źródło: http://grupamy.art.pl/jerzy-panek/

Wybrane fotografie, autor – Jerzy Panek:


Organizatorzy: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie – Wiejski Dom Kultury w Targanicach
Szczegółowe informacje: WDK w Targanicach, ul. Floriańska 2, tel.: 888 119 615 lub 33 875 12 25, e-mail: targanice@kultura.andrychow.eu

W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do naszych placówek pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content