Orkiestra Dęta OSP Roczyny… poznajcie ich bliżej! /koncert w ramach Dni Andrychowa 2021/

Dni Andrychowa, dzień trzeci cd. (22 sierpnia). Po występie LZPiT „Andrychów” na scenie pojawi się Orkiestra Dęta OSP Roczyny! Ich koncert rozpocznie się o godzinie 17.00 (scena zlokalizowana w andrychowskim Parku Miejskim, przy fontannie).

Orkiestra w programie koncertu zaprezentuje muzykę klasyczną, popową, rozrywkową i jazzową na najwyższym poziomie, w tym m.in.: „Bałkanicę” z rep. zespołu Piersi; „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Rzuć to wszystko co złe” z rep. Zbigniewa Wodeckiego; „Miłość w Zakopanem” z rep. Sławomira; „Gonna fly now” z filmu „Rocky”; „My Way” z rep. Franka Sinatry; „Mieszankę melodii filmowych” („Stawka większa niż życie”, „Czarne chmury”, „Polskie drogi”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Przygody Pana Michała”); „ABBA Gold” z rep. zespołu ABBA; „Register Show” – parada solistów; „Marsz Radetzky’ego” (komp. Johann Strauss); „Hey Brother” z rep. AVICI; a także: motyw muzyczny z „Janosika”, „Moment for Morricone”, „Hawaii Five-0”, „Wiązankę walców Straussa”, „Just A Gigolo” / „I Ain’t Got Nobody” i inne ciekawe aranżacje, znane z radia i telewizji.


Więcej o Orkiestrze…

Orkiestra Dęta OSP Roczyny liczy 45 osób. W 2020 roku obchodziła 150-lecie swojego istnienia. Zapewnia oprawę muzyczną prawie wszystkich uroczystości państwowych, patriotycznych, gminnych, kościelnych na terenie Gminy Andrychów. Często występuje również na terenie powiatu wadowickiego i w sąsiednich powiatach. Zespół występował poza granicami Polski, m.in.: na Ukrainie, w Niemczech oraz w Holandii. W 2010 roku zostało założone Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach, którego Prezesem został Zbigniew Janosz. Orkiestra w 2020 r. wydała I płytę DVD oraz planuje wydać swoją II płytę CD i Kronikę Orkiestry, która będzie pamiątką dla następnych pokoleń.

Orkiestrę Roczyny można często usłyszeć w radiu RMF FM, w piątki o godzinie 14:00 na rozpoczęcie programu „Lepsza połowa dnia”. Bandleaderem, kapelmistrzem Orkiestry jest jej wychowanek, trębacz, znany pedagog muzyczny mgr Roman Marczyński. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym – Muzyka Współczesna i Jazz.

Ostatnie osiągnięcia Orkiestry to, m.in.: Złoty Dyplom podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” (2021) oraz I miejsce podczas 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu (2021).

Zapraszamy na stronę: www.orkiestra.roczyny.pl

Orkiestra na FB: tutaj…


Dni Andrychowa 2021: Czytaj więcej…

Dni Andrychowa 2021 na FB: Dołącz do wydarzenia…

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content