Nowa płyta Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów

Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów może pochwalić się bardzo pokaźnym repertuarem muzycznym, którego różnorodność świadczy o tym, w jak rozmaitym charakterze dane było jej występować na przestrzeni stu lat swojej działalności artystycznej (1922 – 2022).

Na płycie „Do tańca i do różańca” znalazły się utwory prezentujące szeroki wachlarz gatunków i stylów muzycznych: od walczyków, polek i krakowiaków grywanych po wojnie na wiejskich festynach, poprzez marsze defiladowe i koncertowe, utwory patriotyczne, świąteczne, aż po marsze pogrzebowe, które wykonywane są na koniec ziemskiego pielgrzymowania…

SPIS UTWORÓW:

1. Marsz Podhalański – Józef Piotr Ciapski, oprac. Franciszek Pinocci
2. Krakowiak – wiązanka krakowiaków
3. Dwie melodie ludowe – oprac. Leon Bernard Landowski
4. Na szczytach Karpat – marsz, Władysław Wilkuszewski
5. Kirmes-Polka – Jaroslav Jankovec
6. Il Silenzio (pol. „Cisza”) – Nini Rosso, Willy Brezza, oprac. Władysław Wolas
7. Warszawska pieśń żałobna – utwór skomponowany na podstawie „Largo Es-dur” Fryderyka Chopina
8. Marsz Pierwszej Brygady – oprac. Stefan Śledziński
9. Ostatni mazur – Fabian Tymulski, oprac. Grzegorz Duchnowski
10. Białe róże – Mieczysław Kozar-Słobódzki, oprac. Grzegorz Duchnowski
11. Warszawianka z 1831 roku – Karol Kurpiński, oprac. Mikołaj Stanisławski
12. Szara piechota – Leon Łuskino, oprac. Grzegorz Duchnowski
13. Modlitwa obozowa – Adam Kowalski, oprac. Grzegorz Duchnowski
14. Dzień jeden w roku – Seweryn Krajewski, oprac. Jacek Cielibała
15. Hej, w Dzień Narodzenia – oprac. Jacek Cielibała
16. O Gwiazdo Betlejemska – Zygmunt Odelgiewicz, oprac. Jacek Cielibała
17. Nie było miejsca dla Ciebie – Józef Łasina, oprac. Jacek Cielibała
18. Gore Gwiazda Jezusowi – oprac. Jacek Cielibała


Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów 📯 Do tańca i do różańca. Posłuchaj:Nagrania zarejestrowano jesienią 2021 roku w WDK w Targanicach (za wyjątkiem utworów nr 2, 3, 4 pochodzących z płyty „Pamiątka dla pokoleń”). Realizacja nagrań: Maciej Kudłacik Miks i mastering: Maciej Kudłacik/Łukasz Zaborowski.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Wydawcą jest Fundacja „Memo”:

(…) Dzisiaj przychodzimy z radosną wiadomością – prezentujemy premierowe wydanie płyty, której jesteśmy wydawcą – Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” zatytułowanej „Do tańca i do różańca”.  Płyta ukazała się z okazji Jubileuszu 100-lecia istnienia orkiestry w ramach naszej serii wydawniczej „Biblioteka Archiwum Gminy Andrychów”, nad którą Patronat Honorowy objął Burmistrz Andrychowa.

Przypominamy: w ramach projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030

– W 2021 roku odbyły się warsztaty/szkolenia z zakresu archiwistyki, historii mówionej i digitalizacji.

Już za chwilkę zostanie wydana publikacja prezentująca 45 letnią historię Hufca Andrychów Związku Harcerstwa Polskiego oraz publikacja na temat historii Grupy Twórców „My” wraz z sylwetkami artystów.

– W 2022 roku wydamy publikację prezentującą dorobek i 100 letnią historię Orkiestry „Andropol” a także publikację na temat dorobku i historii 9 OSP działających na terenie gminy Andrychów.

– Dodatkowo prowadzone są badania terenowe połączone z pozyskaniem archiwaliów (co najmniej 70 pogłębionych wywiadów), a także Mobilny Punkt Przyjmowania Archiwaliów, do którego można przekazać osobiście swoje archiwalia w różnorakiej formie! Planujemy zabezpieczyć co najmniej 700 materiałów archiwalnych.

[źródło: fundacjamemo.pl | artykuł z 27 grudnia 2021 r.]

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content