Niepowtarzalne etiudy cieniowe! Za nami „Cieniowanki” w Sułkowicach [fotorelacja]

Za nami kolejne "Cieniowanki", tym razem zaprosiliśmy na widowisko cieniowe w oknach WDK w Sułkowicach-Łęgu! W minioną niedzielę, 13 listopada 2022 r., mogliście zobaczyć i usłyszeć niesamowite legendy i opowieści, przygotowane przez trzy sułkowickie rodziny...

Teatr Figur Kraków powstał 2007 roku jako niezależny teatr lalek, od tamtej pory działa na trzech polach: teatralnym, edukacyjnym i społecznym. W pracy artystycznej przede wszystkim korzysta z środków teatru formy: cieni, lalek, animacji przedmiotu. Artyści z Teatru Figur Kraków, którzy tworzą teatr w miejscach nieoczywistych i z udziałem mieszkańców, zaprosili rodziny z Sułkowic do udziału w weekendowych warsztatach teatru cieni we własnych domach oraz w sułkowickim Domu Kultury (warsztaty odbywały się w dniach 21 – 23 października br). Efektem pracy warsztatowej był niedzielny pokaz cieniowy w oknach WDK w Sułkowicach-Łęgu! Licznie zgromadzona publiczność brała udział w wydarzeniu na zewnątrz budynku, a po pokazie odbył się bankiet popremierowy.

W niedzielę w WDK Sułkowice Łęg odbył się finał Cieniowanek. Uczestnicy i uczestniczki naszych warsztatów cieniowych – zaprezentowali mieszkańcom wspaniałe cieniowe opowieści w oknach swojego domu kultury. Każda rodzina stworzyła swoją i niepowtarzalną historię związaną z miejscem swojego zamieszkania.

A takiej frekwencji i tak dobrej energii od publiczności życzymy sobie na każdym spektaklu! Sułkowice są niesamowite!

Teatr Figur Kraków / źródło: www.facebook.com/TeatrFigurKrakow

Zobaczcie zdjęcia z finału oraz warsztatów! Fot. Andrzej Pietyra / Fundacja Pro Futuro:

Foto z weekendowych warsztatów teatru cieni dla rodzin:


  • Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  • Partnerami projektu byli: Fundacja Pro Futuro, Małopolski Instytut Teatralny, WDK w Sułkowicach-Łęgu – CKiW w Andrychowie.

Zobaczcie także:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content