„Nerve” na Placu Mickiewicza w Andrychowie. Ostatni seans Kina Plenerowego już dziś o 20:00 /13 sierpnia/

Dziś wieczorem nasz mobilny ekran odwiedzi andrychowski Plac Mickiewicza. Niestety, będzie to już ostatni wakacyjny seans filmowy pod chmurką w naszej gminie. O godz. 20:00 wyświetlimy dla Was film, pt. Nerve” – amerykański thriller z 2016 roku w reżyserii Henry’ego Joosta i Ariel Schulman. Pulsujący niepokojącą energią wizjonerski thriller, który odkrywa pokusy i niebezpieczeństwa świata rządzonego przez media społecznościowe. Masz odwagę wejść do gry? A może wolisz tylko patrzeć? NERVE zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać… czyli przeżyć. Film przeznaczony dla widzów 12+. Obsada: Dave Franco, Emma Roberts, Juliette Lewis.

Na miejscu będą czekać na Was wygodne leżaki i oczywiście fantastyczna atmosfera. Wstęp wolny. Zapraszamy do wspólnego oglądania!


Opis filmu:

Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Widzów.

Fragment recenzji / autor: Jakub Popielecki

Asocial media”

(…) opowieść o niebezpiecznie uwodzicielskim programiku pulsuje młodzieżowym, internetowym rytmem. Klasyczna montażowo-narracyjna struktura przeplata się z architekturą strony internetowej; ikonki, zakładki i paski postępu jak gdyby nigdy nic sąsiadują z cięciami, jazdami czy sklejkami. Film hipnotyzuje jak neon, wciąga jak gra komputerowa. Już sama fabuła odzwierciedla strukturę rozgrywki wideo: tytułowa aplikacja stawia przed bohaterką wciąż nowe wyzwania, podbija stawkę, podkręca poziom trudności, wreszcie paruje ją z innym graczem, beztroskim, pewnym siebie Ianem (Dave Franco). Nie wiadomo: potencjalnym przyjacielem (może nawet chłopakiem) czy raczej bezwzględnym rywalem w internetowym pojedynku o „lajki”(…)

Szczegółowe informacje: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, tel. 33 875 39 45; e-mail: biuro@kultura.andrychow.eu

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content