NATURALNIE KULTURALNI | Kolejna edycja wspólnego wakacyjnego projektu naszych DK

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji wspólnego wakacyjnego projektu Domu Kultury w Rzykach i Domu Kultury w Sułkowicach-Bolęcinie, która odbędzie się w dniach od 23 do 30 sierpnia 2023 r. Projekt łączy zajęcia artystyczne o charakterze warsztatowym nastawione na kontakt z naturą, z działaniami edukacyjnymi mającymi na celu poszerzanie wiedzy z zakresu historii fotografii. Zbiórki przed warsztatami będą odbywać się w Domu Kultury w Rzykach i w Domu Kultury Sułkowicach-Bolęcinie. Na miejsce będziemy przejeżdżać komunikacją miejską. W razie niepogody zajęcia warsztatowe będą odbywać się w placówkach.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o ubranie się „na cebulkę” oraz o zabranie ze sobą: napojów niegazowanych, suchego prowiantu, czapki z daszkiem, peleryny.

NATURALNIE KULTURALNI | 23-30 sierpnia 2023 r.

23 sierpnia (środa) godz. 10.00 – 13.00 | TAJEMNICE ŚWIATŁA
Gry i zabawy terenowe, podczas których uczestnicy będą rozwiązywać zagadki związane z historią fotografii i jej możliwościami jako narzędzia służącego do utrwalania natury i jej zjawisk.

24 sierpnia (czwartek) godz. 9.00 – 14.00 | NIEBIESKI ZIELNIK
Warsztaty plenerowe, podczas których wykonamy odbitki stykowe wykorzystując technikę cyjanotypii.

25 sierpnia (piątek) godz. 9.00 – 17.00 | PLENER NA SZCZYCIE
Plener artystyczny na szczycie Leskowca, podczas którego będziemy pracować w różnych technikach rysunkowych i utrwalać widoki w formie fotografii.

28 sierpnia (poniedziałek) godz. 9.00 – 14.00 | SFOTOGRAFUJ KAMIEŃ
Działania artystyczne w przestrzeni naturalnej realizowane w rejonie przełomu Wieprzówki, podczas których będziemy tworzyć rzeźby inspirowane land artem oraz ich dokumentacje fotograficzne. Warsztaty będą odbywać się w rejonie granicy Rzyk i Sułkowic-Bolęciny.
Uwaga! Uczestnicy warsztatów „Sfotografuj kamień” proszeni są o zabranie ze sobą: strojów kąpielowych, ręczników, czapek z daszkiem, kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

29/30 sierpnia (wtorek/środa) godz. 19.00 – 8.00 | OBRAZY Z PUDEŁKA
Nocne warsztaty w Domu Kultury w Sułkowicach-Bolęcinie, podczas których będziemy tworzyć własne projektory obrazów i poznamy historię metod projekcji z czasów przed wynalezieniem kamery. Przeprowadzimy eksperymenty z użyciem światła jako elementu niezbędnego do powstania fotograficznego obrazu.


Warsztaty bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy i szczegółowe informacje: DK w Sułkowicach-Bolęcinie, ul. Racławicka 123/1, tel.: 33 870 13 64 lub 518 599 869, e-mail: bolecina@kultura.andrychow.eu lub DK w Rzykach, tel. 33 432 28 10 lub 500 722 254, e-mail: rzyki@kultura.andrychow.eu

ZEZWOLENIE NA UDZIAŁ W WAKACYJNYCH WARSZTATACH NATURALNIE KULTURALNI 2023 do pobrania:

Projekt NATURALNIE KULTURALNI wspierają:
Producent paluszków AXPAL „Oryginalne paluszki z Małego Beskidu”
WOSANA S.A. | producent soków, napojów oraz wód źródlanych i mineralnych

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content