„NATURALNIE KULTURALNI”

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym (uczniowie szkół podstawowych) do udziału we wspólnym wakacyjnym projekcie Świetlicy CKiW w Rzykach i Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie pn. "Naturalnie kulturalni", który odbędzie się w dniach od 22 do 25 sierpnia 2022 r. Projekt łączy zajęcia artystyczne o charakterze warsztatowym z działaniami w plenerze nastawionymi na odkrywanie naturalnych atrakcji naszych okolic. Wychodzimy w plener, aby tworzyć dzieła w tradycyjnych technikach rysunkowych oraz przestrzenne instalacje i dokumentacje fotograficzne. Zbiórki przed warsztatami będą odbywały się w Świetlicy w Rzykach i Świetlicy w Sułkowicach-Bolęcinie. Na miejsce będziemy przejeżdżać komunikacją miejską. W razie niepogody zajęcia warsztatowe będą odbywały się w placówkach.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o zabranie ze sobą wody, suchego prowiantu, czapki z daszkiem lub innego nakrycia głowy oraz ubranie się na cebulkę.

22 sierpnia (poniedziałek) 9.00 – 13.00 | MISJA SKARB

Gry i zabawy terenowe połączone z działaniami artystycznymi z wykorzystaniem naturalnych materiałów.
Warsztaty będą odbywały się na terenie Sułkowic-Bolęciny, w rejonie Jagodnicy.

23 sierpnia (wtorek) 9.00 – 18.00 | SZCZYTY KULTURY

Plener artystyczny na szczycie Potrójnej, podczas którego uczestnicy będą utrwalać interesujące naturalne zakątki
i formacje skalne w wybranych technikach rysunkowych.

24 sierpnia (środa) 9.00 – 12.00 | SZKICE I KADRY

Wyjście w plener w poszukiwaniu interesujących form architektury, sztuki i natury, które będziemy utrwalać w formie fotografii oraz szkiców rysunkowych. Warsztaty będą odbywały się na terenie Rzyk.

25 sierpnia (czwartek) 9.00 – 15.00 | RZEŹBY Z NATURY

Działania artystyczne w przestrzeni natury inspirowane land artem. Tworzenie instalacji w obrębie naturalnego krajobrazu, z wykorzystaniem materiałów znalezionych na miejscu. Warsztaty będą odbywały się w rejonie granicy
Rzyk i Sułkowic-Bolęciny.

Uwaga! Uczestnicy warsztatów „Rzeźby z natury” proszeni są o zabranie ze sobą obuwia odpowiedniego do chodzenia
po wodzie, ręczników, czapek z daszkiem oraz kremów z filtrem przeciwsłonecznym.


Warsztaty bezpłatne. Zapisy i szczegółowe informacje w Świetlicy CKiW w Rzykach, tel. 500 722 254 oraz w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie, tel. 518 599 869.

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content