Nasi reprezentanci wśród laureatów wojewódzkiego konkursu plastycznego organizowanego przez SCKM w Krakowie

W październiku 2022 r. Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprosiło nas do udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym "Nawet na księżyc" na niebanalny portret rodzinny organizowanym w ramach cyklu Godziny Rodziny. Uczestnicy zajęć plastyczno-technicznych prowadzonych w placówkach wiejskich CKiW w Andrychowie znaleźli się wśród laureatów konkursu. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni na uroczysty Finał, który odbył się 4 grudnia 2022 r., podczas którego mogliśmy zobaczyć wystawę nagrodzonych prac oraz uczestniczyć w warsztatach plastyczno-teatralnych „Teatralna rodzinka” zrealizowanych w ramach projektu „Alchemia Teatru”.

Główne nagrody w konkursie powędrowały do uczestników zajęć plastyczno-technicznych w Świetlicy CKiW w Rzykach. Pierwsze miejsce w grupie wiekowej 7-12 lat zajęła Victoria Boba. Praca Patryka Mieszczaka otrzymała nagrodę specjalną i została umieszczona na dyplomach, plakatach i okładkach katalogu prac laureatów konkursu. Antonii Tomiczek i Zuzanna Matejko otrzymali wyróżnienia. Maja Babińska, Wiktoria Bizoń i Amelia Gibas ze Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie również zostały wyróżnione. W gronie wyróżnionych są także reprezentanci Wiejskiego Domu Kultury w Targanicach: Józef Dziubliński, Anika Bizoń, Wojciech Matyszkowicz, Emilia Mrzygłód, Julia Ćwiertka i Eliza Majka. Gratulujemy!

Na konkurs wpłynęły 123 prace. Jury miało wyjątkowo trudne zadanie, gdyż nadesłane prace plastyczne były niezwykle ciekawe, samodzielnie wykonane, estetyczne i niebanalne. 

W jury zasiadły: Dorota Małysa (plastyczka, pedagożka), Joanna Miczałowska (scenografka, plastyczka, filolożka), Joanna Szeląg (animatorka kultury, pedagożka, przewodniczka po Krakowie), Sylwia Marszałek-Jeneralczyk (artystka plastyk, artystka wizualna, pedagożka).

Jak piszą Organizatorzy konkursu:

Młodzi artyści zaskoczyli oryginalnym widzeniem świata, fantazją, zmysłem obserwacji, poszukiwaniem rozwiązań formalnych, nowych technik jak i nierzadko niestandardowym podejściem do tematu. Czasem na plan pierwszy wysuwa się rodzina oddana w portrecie, czasem trzeba jej szukać ukrytej w symbolach, czasem jest doskonałym obrazem oddającym nie tylko cechy zewnętrzne, ale i charakterologiczne prezentowanych osób. Możemy też oglądać szczęśliwą rodzinę w czasie – nie tylko kosmicznej – podróży.

SCKM Kraków / fb.com

Joanna Amrozi – Starszy Instruktor w Świetlicy CKiW w Rzykach

Serdecznie GRATULUJEMY naszym reprezentantom oraz instruktorkom! I życzymy kolejnych sukcesów! Zobaczcie zdjęcia:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content