Machina czasu MUŃKA I PRZYJACIÓŁ zabrała nas w niezłą podróż! [fotorelacja]

Znacie spoko przepis na udaną imprezę? Dobre towarzystwo, fajna pogoda i muzyka – najlepiej taka, która kojarzy się z młodością i beztroską. No właśnie! Wracając w przeszłość (jak mówią – im dalej, tym lepiej) – każdy z nas ma swój ulubiony zestaw dźwięków i utworów, które wspomina, przy których serce bije mu mocniej! Niektóre z nich tak bardzo wbijają się w podświadomość, że wydaje się nam, jakby były z nami od zawsze.

W niedzielny wieczór (5 września 2021) w andrychowskim Parku Miejskim można było usłyszeć wiele z nich – dźwięków kojarzących się nam z epoką, która u dzisiejszych czterdziesto i pięćdziesięciolatków nadal wywołuje gorące wspomnienia.

Lider formacji T.Love – Muniek Staszczyk, w koncercie „Na żywo i akustycznie” w towarzystwie przyjaciół – gitarzystów: Cezariusza Kosmana i Janka “Jahlove” Pęczaka przedstawił nam utwory pochodzące z projektów artystycznych, zarówno z repertuaru zespołów T.Love i Szwagierkolaska, jak i jego działań solowych (płyta „Syn Miasta”). Nie zabrakło najpopularniejszych niegdyś przebojów, takich jak: „Bóg”, „IV L.O.”, „Apaszem Stasiek był” oraz kilku evergreenów, jak „I love you”, „Poli”, „Kinga”.

Dobra pogoda, która po deszczowym końcu lata powróciła do nas, sprawiła, że na koncert przyszły tłumy! W zaciszu Parku Miejskiego pojawił się niemal cały przekrój wiekowy mieszkańców miasta – od osesków w wózkach, po sędziwych seniorów i seniorki. Łapiący za serce, rytmiczny, wpadający w ucho repertuar, pełen dawnych, nadal aktualnych sentencji i przemyśleń dotyczących naszego kraju i nas samych – popłynął w przestrzeń z niezmiennie pozytywną energią. Publiczność i artystów połączyła niewidzialna nić porozumienia, sprawiając, że słowa śpiewane zarówno na scenie, jak i przed nią, brzmiały jak rozmowa starych przyjaciół.

Żywiołowy, akustyczny projekt „Muniek i Przyjaciele” wyjechał w Polskę jesienią 2018 r. Miał być alternatywą dla dużych, głośnych, rockowych brzmień. Dostosowany do mniejszych, kameralnych sal mógł zaistnieć w miejscach, które nie były przygotowane na wielotysięczną publikę – zarówno organizacyjnie jak i finansowo. Nasza teraźniejszość pozytywnie zweryfikowała ten zamysł, sprawiając, że tymczasowe przedsięwzięcie nabrało realnego, zupełnie nowego wymiaru. Jak widać było gołym okiem – nowa formacja przyciągnęła przed scenę nie tylko publiczność w sile wieku, ale też całkiem sporą grupę młodych fanów z naszego miasta i okolicy.

Mamy nadzieję, że wrócą jeszcze czasy, gdy spotykaliśmy się wspólnie pod chmurką, a ilość uczestników zbliżała się do liczby będącej 1/3 liczącego sobie ok 20 000 mieszkańców maleńkiego Andrychowa. Póki co – niezmiernie się cieszymy, że w niedzielny wieczór, otoczeni zielenią Parku Miejskiego mogliśmy wspólnie zaśpiewać „Polę”, a niektórzy, jak autor niniejszych słów, rówieśnik lidera T.Love – jeszcze kilka innych kawałków, niosących w sobie pokaźny bagaż wspomnień z młodych lat!

Jarosław Skupień

W muzyczną podróż, ceniących przekaz w piosenkach, zaprosił organizator: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content