Mnóstwo piecyków w MDK! „Muzyczny Andrychów 2” był ognisty! [fotorelacja]

Kilka miesięcy temu, 16 października 2022 roku, w niedzielne popołudnie na andrychowskim Placu Mickiewicza zgromadziła się grupa miłośników gitarowych brzmień, by wspólnie pomuzykować. Dobry repertuar, mnóstwo pozytywnych emocji, zróżnicowany wiek, zaangażowanie muzyków i sympatyków wydarzenia – wszystko to dało wyraźny sygnał, że impreza „MUZYCZNY ANDRYCHÓW • ZAGRAJ Z NAMI • SPOTKANIE GITAROWE” ma duże szanse wpisać się na stałe w działania andrychowskiej Kultury. Tak się też stało! 7 maja 2023 roku odbyła się druga odsłona imprezy. Być może, za parę lat, w świetle jupiterów dużych scen muzycznych w Polsce, niektórzy uczestnicy będą wspominać nasz "Muzyczny Andrychów"...

Granie pod chmurką to wielka frajda, ale tegoroczna majowa pogoda płata nam sporo figli. Jej zmienność i niska temperatura sprawiły, że 2. edycję imprezy przenieśliśmy pod dach Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie.

Traktujemy te spotkania jako próbę integracji muzycznego środowiska całej okolicy. Chcemy umożliwić wspólne spotkania, dać impuls tworzenia nowych formacji muzycznych, reaktywowania zespołów, które często w czasie i po okresie pandemii zawiesiły swoją działalność. „Muzyczny Andrychów” to wymiana doświadczeń, wspólne próbowanie, pierwsze sprawdzanie się na scenie, podpatrywanie bardziej doświadczonych muzyków i słuchanie ich rad.

Mimo że od pierwszego wspólnego grania minęło kilka miesięcy – już widać pierwsze efekty w postaci tworzenia się nowych przyjaźni i projektów muzycznych. Cieszy nas to!

W minioną niedzielę działo się! Na scenie i przed sceną zaprezentowali się, m.in.:

Zespół „Enter One” w składzie: Kacper Fraś – gitara elektryczna; William Hoffman – perkusja; Franciszek Makles – gitara basowa; Aniela Zaborowska – wokal; Maria Tomiczek – skrzypce. Gościnnie/zamiennie: Robert Fraś – perkusja. Grupa powstała zaledwie miesiąc temu… Zespół zapowiada się bardzo ciekawie! Maria Tomiczek zaśpiewała również solo z ukulele.

Zespół „MICROwaves” w składzie: Kacper Cibor – gitara; Antoni Fic – gitara; Szymon Miarka – gitara basowa. O tej formacji nie wspominaliśmy w zapowiedzi wydarzenia, ponieważ młodzi muzycy zgłosili chęć występu na scenie… w dniu imprezy! Byli zatem niespodzianką zarówno dla publiczności, jak i dla nas – organizatorów ㋡ Poradzili sobie znakomicie!

„Grupa przyjaciół” w składzie: Chris Hoffman – gitara, wokal; William Hoffman – perkusja; Sławomir Piekarski – bas, harmonijka; Zdzisław Stańczak – gitara; Piotr Owsiak – gitara. Gościnnie: Agata Wojtal – wokal; Andrzej Wojtal – gitara; Zbigniew Grabowski – saksofon; Mariusz Świetlik – gitara basowa. Międzynarodowy skład Polsko-Brazylijsko-Kanadyjski połączyły więzy przyjaźni i to, co w ich wspólnym graniu jest najważniejsze – radość z grania muzyki rockowej!

Gwiazda wieczoru – zespół „Kolekcja” zagrał w składzie: Zbigniew Wieroński – perkusja; Henryk Borkała – gitara; Bogdan Nowak – gitara; Paweł Kozioł – gitara basowa; Paweł Ciężkowski – wokal. Nad zespołem czuwał ich akustyk – Mirosław Buda! Były anegdoty z działalności zespołu, wspomnienia i mnóstwo dobrej, sprawdzonej muzy! „Kolekcja” wróciła do gry, dając kolejny, energetyczny, świetny, mocny koncert!

Wśród publiczności bez trudu można było dostrzec rodziców, rodzeństwo, dziadków, babcie, kolegów i koleżanki, którzy przybyli, aby wysłuchać bliskich im muzyków – pasjonatów.

Trzeba przyznać, że tegoroczny „2. Muzyczny Andrychów” dał czadu! Nie pamiętamy czy kiedykolwiek na scenie i przed nią było tyle pieców ㋡

Sponsorem wydarzenia był MIKRUS Sklep Muzyczny w Andrychowie, który działa już 30 lat w charakterystycznym punkcie naszego miasta! Właściciel świetnie zna środowisko muzyków w Andrychowie. Kolejny raz ufundował i przekazał akcesoria i instrumenty uczestnikom „MA”. Stefan Koczur, bo o nim mowa, to kopalnia informacji o sprzęcie i niezbędnych elementach wyposażenia każdego początkującego i profesjonalnego instrumentalisty. W swoim sklepie ma bogatą ofertę sprzętu i instrumentów, strun i akcesoriów. Potrafi też doradzić jakiej klasy instrument wybrać na danym etapie muzycznego rozwoju. Polecamy! Warto też dodać, że ściany sklepu skrywają tysiące płyt CD z najlepszą muzyką!

Patroni medialni: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie / mamNewsa.pl / WadowiceOnline.pl / Wrzuc.info

Zobaczcie, jak było!Fot. Grzegorz Bargiel / wrzuc.info:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content