Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów nagrywa nowe płyty…

Niebawem usłyszymy nowe płyty Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów…


Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów już dziś przygotowuje się do jubileuszu 100-lecia istnienia, który przypada w 2022 r. Dzięki wsparciu Archiwum Gminy Andrychów nagrywa płytę zatytułowaną „Do tańca i do różańca”, na której znajdą się utwory prezentujące szeroki wachlarz gatunków i stylów muzycznych: od walczyków, polek i krakowiaków grywanych po wojnie na wiejskich festynach, poprzez marsze defiladowe i koncertowe, utwory patriotyczne, świąteczne, aż po pieśni pogrzebowe. Krążek ukaże się jeszcze w tym roku, a już w przyszłym światło dzienne ujrzy, wydana przez Fundację „Memo” w ramach Biblioteki Archiwum Gminy Andrychów publikacja podsumowująca STU letnią działalność orkiestry. Nad okładką płyty, jak i całej serii wydawniczej czuwa artysta Bartosz Rejmak. Patronat nad wydawnictwem płytowym objął Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak.

W styczniu 2022 r. ukaże się natomiast druga płyta Orkiestry, zatytułowana „Pamiątka dla pokoleń”. Nagrania do tej płyty realizowane były w kwietniu 2021 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Na płycie znajdzie się zróżnicowany repertuar w aranżacjach na orkiestrę dętą – 15 utworów, a wśród nich, m.in.: Rzuć to wszystko co złe (Zbigniew Wodecki, arr. Jacek Cielibała), Mazurek F-dur Op. 68 nr 3 (Fryderyk Chopin, arr. Grzegorz Duchnowski), Dwie melodie ludowe (oprac. Leon B. Landowski), Na szczytach Karpat (marsz, Władysław Wilkuszewski), Can’t Take My Eyes Off You (Bob Crewe & Bob Gaudio, oprac. Łukasz Zaborowski), Take On Me (A-HA, arr. Paul Murtha) czy Ona tańczy dla mnie (WEEKEND, swing cover – CEZIK, arr. Marek Wójcik). Kierownikiem muzycznym wydania jest dyrygent andrychowskich dęciaków – Łukasz Zaborowski. Realizatorami nagrania są: Wojciech Białoskórski i Adrian Mitoraj. Mix-em i masteringiem zajął się Adrian Mitoraj / studiomitoraj. Mecenasami projektu są: Urząd Miejski w Andrychowie, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie, TEIRA Fąferko-Paprocki-Żak S.J. i TECH Sterowniki.

Więcej informacji o obu jubileuszowych wydaniach już wkrótce na naszej stronie!


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z nagrań, które miały miejsce w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach. Fot. Maciej Kudłacik:

Źródło:

  • O płycie „do tańca i do różańca” – artykuł pt. „Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” nagrywa nową płytę” z 9 grudnia 2021 r., https://www.aga.edu.pl/

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content