MIECZYSŁAW MAGIERA – Wystawa Malarstwa w andrychowskiej Galerii Sztuk”i”

Od dziś w Galerii Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej) prezentujemy Wystawę Malarstwa autorstwa Mieczysława Magiery. Ekspozycja potrwa do 31 października 2023 r. Zapraszamy w godzinach od 8.00 do 15.00. Wstęp wolny.

MIECZYSŁAW MAGIERA /projektowanie tkanin, malarstwo, rysunek/ urodził się (1948 r.) i mieszka w Brzezince, związany przez lata ze środowiskiem plastycznym Nowego Sącza. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Łodzi, uzyskał dyplom w 1974 r. Zrealizował kilka wystaw indywidualnych, brał udział w wystawach zbiorowych. Laureat kilku nagród i wyróżnień.

Prezentowane prace zostały stworzone w 2023 roku. Mamy tu do czynienia z dziełami oszczędnymi. Ktoś mógłby powiedzieć, że twórczość ta bierze swój początek w malarstwie dekoracyjnym. Czy autor próbuje zajrzeć w głąb kosmosu? Czy chce powiedzieć, że życie to nagromadzone lub rozbiegane jednobarwne plamy zdarzeń, myśli i uczuć, tkwiące w białej lub czarnej przestrzeni? Czy autor usiłuje nas w ten wszechświat wciągnąć, czy może odwrotnie – już w nim tkwimy? Każdy odbiorca odpowie na te pytania inaczej, a niektórzy postawią kolejne znaki zapytania. Jeśli tak się stanie, rola sztuki zostanie wypełniona.

Organizator: CKiW w Andrychowie. Patronat medialny: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie


Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content