Michał – autor cyklu „Irańczyk w Polsce” – zagościł u naszych „ludowych”, by nauczyć się Krakowiaka…

Michał Mohammadreza Rezazadeh – autor cyklu programów „Irańczyk w Polsce” – zagościł u Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Andrychów”, by nauczyć się Krakowiaka…

Na swoim kanale YouTube „Irańczyk w Polsce” Michał tak pisze o sobie:

Pochodzę ze Starej Persji. Mam dużo poezji w sercu i ciężką kulturę na plecach. Staram się nosić to i pokazać jak fajni mogą być ludzie z innych narodów, którzy mieszkają w Polsce. Uwielbiam Polskę i Polaków. Przeprowadziłem się tutaj w 2017 roku i nauczyłem się mówić po polsku. Wybrałem sobie imię „Michał”, żeby lepiej się integrować z Polakami i ich nie wystraszyć, mówiąc „Mohammadreza” (to moje irańskie imię). Generalnie jestem optymistyczną osobą i potrafię cieszyć się życiem… Mam dużo przyjaciół w Polsce, dzięki którym jestem pewien, że Polska jest moim domem. Planuję tu mieszkać na stałe i pokazać innym, jak łatwo można żyć i być szczęśliwym, nawet będąc w bardzo trudnych sytuacjach. (…)

Michał Mohammadreza Rezazadeh

A tak Michał komentuje doświadczenia z naszymi „ludowymi”:

Taniec Krakowiaka dla mnie był niezwykłym przeżyciem. Ludzie, których poznałem w Zespole: Ania, Basia, Agnieszka, Pani Ula, Pan Leon, to są wspaniali ludzie, którzy zawsze zostaną w moim serduszku i dzięki Nim zawsze będę miło wspominać swoją podróż z nimi w głąb polskiej kultury. Jadwidze Janus także serdecznie dziękuję za wszystko. Cieszę się, że miałem szansę poznać taką wielką osobę i iść razem z nią śladami inteligencji ludzkiej zarówno w historii, jak i w naszej rzeczywistości. Kończę tym odcinkiem moją serię z Andrychowa i nie wątpię w tym, że kiedyś będę wracał do tej cudownej krainy. Ludowemu Zespołowi Tańca i Pieśni Andrychów także dziękuję za organizację i taką możliwość, bym mógł doznać taką frajdę.

A jak wypadł taniec? Oceńcie sami… Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:


Przeczytaj również artykuł Nowin Andrychowskich:

Posłuchaj audycji na antenie Radia Andrychów:


Polecamy także: www.fb.com/iranczykwpolsce

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content