[edit] SEANS ODWOŁANY „Miasto 44” na andrychowskim Placu Mickiewicza – kolejny seans filmowy pod chmurką już w niedzielę (1 sierpnia)

[edit, 1.08.2021, godz. 18:00] Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych SEANS ODWOŁANY.

Zapraszamy na kolejne seanse w sierpniu.

Sprawdź Repertuar Kina Plenerowego na sierpień 2021…


W najbliższą niedzielę nasz mobilny ekran odwiedzi andrychowski Plac Mickiewicza. Tym razem wyświetlimy wielokrotnie nagradzany polski film wojenny, pt. „Miasto 44” (premiera odbyła się 19 września 2014 roku). Reżyserem filmu jest jeden z najlepszych filmowców młodego pokolenia Jan Komasa. Wyreżyserował takie filmy, jak: „Sala samobójców. Hejter”, „Boże Ciało”, „Powstanie Warszawskie”.

Zobacz koniecznie: Wywiad z reżyserem filmu „Miasto 44”, Janem Komasą…

Początek seansu o godz. 20:30. Na miejscu będą czekać na Państwa wygodne leżaki i wakacyjna atmosfera. Wstęp wolny. Zapraszamy.

W rolach głównych występują:
Józef Pawłowski jako Stefan Zawadzki
Zofia Wichłacz jako Alicja „Biedronka”
Anna Próchniak jako Kama

Kto jeszcze zagrał w filmie „Miasto 44”? czytaj więcej…

Opis filmu: Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec – oficer Wojska Polskiego – zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak – kiedy tylko nadarza się okazja – wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem…Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content