MDK w Andrychowie: Punkt szczepień powszechnych już działa

Z jednodniowym poślizgiem rozpoczęły się dziś (12 maja) szczepienia przeciw COVID-19 w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Szewskiej. Chętnych nie brakuje.

Pierwsi zainteresowani przyszli o 8.40 czyli na dwadzieścia minut przed planowanym otwarciem. Przeprowadzający szczepienia z andrychowskiego Centrum Medycznego „Kącik” także przystąpili do pracy przed czasem. Do pomocy mają wolontariuszy z Ochotniczych Straży Pożarnych. – Uruchomiliśmy cztery stanowiska szczepienne – mówi Iwona Wróbel z CM „Kącik” – Na jednym takim stanowisku możemy dziennie zaszczepić 100 osób, a więc w sumie 400 osób dziennie. Tak naprawdę wszystko jednak zależy, ile dostaniemy dawek. Dziś dotarło do MDK 720 dawek firm Pfizer BioNTech. Aby zapisać się na szczepienia do MDK należy skorzystać z ogólnopolskiej infolinii albo z Indywidualnego Konta Pacjenta bądź dostępne numery telefonu poprzez SMS. Dostępny jest też telefon do punktu w MDK (nr 518 314 202) Można także w ostateczności przyjść do MDK i próbować się zapisać. W tym ostatnim przypadku jednak może to być utrudnione w związku z prowadzoną akcją i sporą liczbą osób, które przychodzą do domu kultury. Natomiast nie można przyjść tylko ze skierowaniem z „ulicy” i próbować dostać się do kolejki. Wszyscy mają wyznaczone terminy i godziny na zabieg.

Przypomnijmy, iż Punkt Szczepień Powszechnych został przygotowany i urządzony staraniem Urzędu Miejskiego w Andrychowie.

Fot. Jacek Dyrlaga

źródło: jd Fot. Jacek Dyrlaga / www.radioandrychow.pl

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content