MARZEC / KULTURAlny kalendarz… Sprawdź co będzie się działo!

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do zapoznania się z propozycjami wystaw, imprez, warsztatów i innych akcji kulturalnych organizowanych w marcu w naszej gminie.

Szczegółowy KALENDARZ WYDARZEŃ: >>>Tutaj…


Od 2 marca do 6 kwietnia 2022 r. w WDK w Inwałdzie będzie można podziwiać WYSTAWĘ MALARSTWA pt. „11 SPOJRZEŃ” autorstwa jedenastu kobiet: Małgorzaty Wołek, Ewy Sroczyńskiej, Henryki Sordyl, Elżbiety Suknarowskiej, Jadwigi Fidzińskiej, Jolanty Brańki, Lidii Kowali, Marty Gaworczyk, Barbary Żmudy, Barbary Jurczak i Barbary Talar.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie: >>>Tutaj…


Od 8 marca do 29 kwietnia 2022 r. w WDK w Zagórniku będzie można podziwiać WYSTAWĘ grafiki, rysunku i malarstwa pt. „RETROSPEKTYWA” autorstwa MAGDY GLANOWSKIEJ. „Retrospektywa” – prezentuje prace pochodzące z dłuższego okresu jej twórczości, kilka pochodzi z 2020 roku. Jest tam Frasobliwy Chrystus i Jego „impresja” dotycząca m.in. AD 2020 oraz czasów współczesnych.

MAGDA GLANOWSKA. Andrychowianka, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz mgr Wychowania Plastycznego (Uniwersytet Śląski).

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie: >>>Tutaj…


Od 8 marca 2022 roku w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie będzie można podziwiać WYSTAWĘ MALARSTWA pt. „Kobieta SENSualna” autorstwa BARBARY KIERCZAK. Ekspozycja przedstawia „kobietę nieoczywistą, która jest różna, złożona w swojej naturze, godząca w sobie wiele sprzeczności”. Prace prezentowane będą do 8 kwietnia 2022 roku.

BARBARA KIERCZAK. Swoją przygodę z malarstwem zaczęła jako mała dziewczynka. Od 2002 r. należy do Stowarzyszenia Grupa Twórców MY. Maluje obrazy posługując się różnymi technikami: olej, akryl, akwarela. (…)

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie: >>>Tutaj…


8 marca 2022 roku (wtorek) w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie o godzinie 17:00 wystartuje BABSKA BIESIADA – spotkanie dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Impreza współorganizowana z Kołem Gospodyń Wiejskich w Sułkowicach-Bolęcinie. W programie, oprócz wspólnego biesiadowania, m.in.: występ artystyczny dzieci i młodzieży – uczestników zajęć prowadzonych w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie.

Cena biletu: 20 zł/osoba (w cenie biletu zapewniamy: kawę, herbatę, naczynia jednorazowe, rezerwację stolika). Szczegółowe informacje, zapisy i rezerwacje stolików do 4 marca 2022 roku.

Dowiedz się więcej o Imprezie: >>>Tutaj…


11 marca 2022 r. (piątek) o godzinie 17:00 w WDK w Inwałdzie rozpocznie się impreza organizowana z okazji Dnia Kobiet pn. „Okiem Kobiety”. W programie wieczoru:
– godz. 17:00 | oficjalne otwarcie WYSTAWY MALARSTWA pt. „11 SPOJRZEŃ” autorstwa jedenastu kobiet: Małgorzaty Wołek, Ewy Sroczyńskiej, Henryki Sordyl, Elżbiety Suknarowskiej, Jadwigi Fidzińskiej, Jolanty Brańki, Lidii Kowali, Marty Gaworczyk, Barbary Żmudy, Barbary Jurczak i Barbary Talar.
– godz. 17:30 | koncert multiinstrumentalistki MARII TOMICZEK pt. „Bo muzyka jest kobietą”

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dowiedz się więcej o Imprezie: >>>Tutaj…


Do 15 marca 2022 r. w Galerii Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej) można podziwiać Wystawę, pt. „Kobieta w obrazach Kazimierza Jończego”.

KAZIMIERZ JOŃCZY. Andrychowianin z urodzenia (1932) i zamieszkania, ale przede wszystkim z umiłowania tego miasta; malarz, autor i współautor ponad setki wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. 

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach od 8:00 do 15:00.

Dowiedz się więcej o Wystawie: >>>Tutaj…


Do 21 marca 2022 r. w WDK w Targanicach można podziwiać WYSTAWĘ FOTOGRAFII pt. „Otulone śniegiem…” autorstwa JERZEGO PANKA – wieloletniego działacza Grupy Twórców MY z Andrychowa. Ekspozycja przedstawia zimowe pejzaże Targanic.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie: >>>Tutaj…


26 marca 2022 r. (sobota) o godz. 16.00 w MDK w Andrychowie w najnowszym programie „ZA GRANICĄ ŻARTU” zaprezentuje się KABARET NOWAKI.

„Za granicą żartu” to najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech jakiego jeszcze nie zaznaliście.

Organizator: ESKANDER. Ceny biletów: 90 zł, 80 zł.
Kup bilet online: >>>Tutaj…

Dowiedz się więcej o wydarzeniu: >>>Tutaj…


Do 29 kwietnia 2022 r. w WDK w Sułkowicach-Łęgu prezentowana będzie Wystawa Malarstwa pt. „Tchnienia rozmaite” autorstwa Grażyny Szefer-Furczyk – wieloletniej działaczki Grupy Twórców „MY”.

GRAŻYNA SZEFER-FURCZYK. Urodzona 12 maja 1957 r. w Targanicach, obecnie mieszka w Sułkowicach-Łęgu. Od najwcześniejszych lat przejawiała zdolności plastyczne, a malowanie było jej wielką pasją, dlatego też rodzice wysłali ją do Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie: >>>Tutaj…


I KONKURS KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ „MONOGRAFIE” 2022… Zapraszamy do udziału!

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie | Świetlica CKiW w Rzykach zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w I Konkursie Książki Artystycznej „MONOGRAFIE”. Konkurs ma charakter otwarty – mogą w nim brać udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, w formie książki artystycznej, inspirowanej twórczością wybranego artysty lub wybranym dziełem sztuki.

Zgłoszenia do 21 kwietnia 2022 r.

Szczegóły Konkursu: >>>Tutaj…

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content