Małopolska z Wielkopolską… czyli LZPiT Andrychów w Zakrzewie

Z wielkim entuzjazmem i radością przyjęliśmy zaproszenie do udziału w XV Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Z Przytupem”, który odbywał się w dniach 17-18 czerwca w Zakrzewie (woj. wielkopolskie). Organizatorzy Festiwalu co roku zapraszają grupy folklorystyczne z różnych regionów Polski. Inicjatorem tego artystycznego przedsięwzięcia jest Dom Polski – Centrum Idei Rodła oraz Stowarzyszenie Strefa Kultury w Zakrzewie.

Podczas dwóch dni festiwalowych Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” zaprezentował dwa programy artystyczne: „Od Krakowa do Andrychowa” oraz „Jak długo w sercach…”. Grupa wzięła również udział w korowodzie połączonym z prezentacjami zespołów, a także w uroczystej polowej mszy świętej, której muzyczną oprawę współtworzyła z Zespołem Pieśni i Tańca „Godziembianie” z Pawłowa. Występy i popisy uczestników LZPiT zostały bardzo gorąco przyjęte przez liczną zakrzewską publiczność.
Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” pragnie złożyć serdeczne podziękowania Pani Barbarze Szopińskiej – Dyrektor Domu Polskiego – Centrum Idei Rodła w Zakrzewie oraz Panu Henrykowi Szopińskiemu – radnemu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego za możliwość udziału w tym wyjątkowym Festiwalu oraz prawdziwą polską gościnność. Wielkim zaszczytem było dla nas móc zaprezentować się podczas tak barwnego i radosnego święta folkloru, jakim jest Ogólnopolski Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Z Przytupem”.

Serdecznie dziękujemy Przedsiębiorstwu Pszczelarskiemu Tomasz Łysoń Sp. z o.o. Sp. K. oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu Kultury i Turystyki w Andrychowie za przekazanie upominków dla organizatorów Festiwalu.

Agnieszka Kołacz / koordynator LZPiT Andrychów

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content