Malarstwo Grażyny Jończy w andrychowskim MDK

Wczorajszy (13 maja) wieczór w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie upłynął w wyjątkowej atmosferze. Był to bowiem pierwszy popandemiczny wernisaż wystawy malarstwa. Autorka prac – Grażyna Jończy – mieszkanka Rzyk, po raz pierwszy pokazała szerszemu gronu odbiorców swoje malarstwo i podczas otwarcia nie ukrywała wzruszenia, że tak wiele osób przyszło, aby towarzyszyć jej w tym wyjątkowym dniu.

Na wernisażu obecni byli również Burmistrz Tomasz Żak, Dyrektor ZSS w Roczynach, w którym pani Grażyna uczy historii i plastyki, członkowie Grupy MY, rodzina i przyjaciele oraz mieszkańcy naszej gminy.

Prace Grażyny Jończy wykonywane są w różnych technikach, głównie pastel olejny oraz akryl. Autorka łączy malarstwo z elementami natury: kamień, drewno. Ponadto na wystawie znalazły się prace wykonane w drewnie. Duże formaty i kolor niebieski – to elementy charakteryzujące prace Grażyny Jończy. – Pandemia była dla mnie bardzo płodnym czasem, bowiem to właśnie wtedy powstało wiele moich obrazów – mówiła na wernisażu pani Grażyna. Autorce życzymy wielu sukcesów i kolejnych wystaw!

Kto nie był na wernisażu, jeszcze ma okazję zobaczyć wystawę, gdyż prace prezentowane są do 30 czerwca w godzinach otwarcia MDK. Polecamy!

źródło: radioandrychow.pl / p Fot. Anna Płonka

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content