Malarskie „Tchnienia rozmaite” Grażyny SZEFER-FURCZYK… zaproszenie na wernisaż

Od 23 lutego 2022 r. w Wiejskim Domu Kultury w Sułkowicach-Łęgu będzie można podziwiać WYSTAWĘ MALARSTWA pt. „Tchnienia rozmaite” autorstwa GRAŻYNY SZEFER-FURCZYK – wieloletniej działaczki Grupy Twórców „MY”. Wystawa prezentowana będzie do 29 kwietnia 2022 r. Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Wernisaż odbędzie się 23 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17:00 w WDK w Sułkowicach-Łęgu. Zapraszamy!

Ekspozycja „Tchnienia rozmaite” jest trzecią indywidualną wystawą artystki. Prezentowane na niej prace powstały w latach: 2020 – 2022. Wcześniejsze wystawy: „Bliżej natury” (WDK w Sułkowicach-Łęgu, 2018), „Ocal od zapomnienia Przydrożne Kapliczki” (WDK w Sułkowicach-Łęgu, 2015).

GRAŻYNA SZEFER-FURCZYK
Urodzona 12 maja 1957 r. w Targanicach, obecnie mieszka w Sułkowicach-Łęgu.
Od najwcześniejszych lat przejawiała zdolności plastyczne, a malowanie było jej wielką pasją, dlatego też rodzice wysłali ją do Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej.
Sztuka malarska, a także tworzenie wszelkich dekoracji i instalacji wypełniają każdą wolną chwilę artystki. Na początku swej drogi twórczej zajmowała się malarstwem olejnym, aktualnie maluje farbami akrylowymi na płótnie lub drewnie.
Inspiracje czerpie często z internetu. Jest osobą spontaniczną i taka właśnie jest jej sztuka: spontaniczna, radosna, barwna… odzwierciedla optymistyczne podejście autorki do świata.
Od 2012 r. należy do Stowarzyszenia Grupa Twórców MY z Andrychowa, z którym uczestniczy w licznych plenerach malarskich i wystawach.


Malarstwo, autorka – Grażyna Szefer-Furczyk:Organizatorzy: CKiW w Andrychowie – WDK w Sułkowicach-Łęgu
Szczegółowe informacje: WDK w Sułkowicach-Łęgu, ul. Beskidzka 124 a/2, tel. 33 875 27 45, e-mail: sulkowice@kultura.andrychow.eu

W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do WDK w Sułkowicach-Łęgu pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content