„Magiczna noc” w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie [fotorelacja]

21 stycznia br. w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie miał miejsce niezapomniany, pełen ciepła i magii uroczysty koncert kolęd i pastorałek zatytułowany "Magiczna noc"! Impreza zorganizowana została dla społeczności lokalnej przez: Sołtysa Aleksandra Obozę wraz z Radą Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich w Sułkowicach-Bolęcinie przy współpracy ze Świetlicą CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie. Cudowny czas, kiedy na moment zapomnieliśmy o troskach i skupiliśmy się na tym, co łączy, a nie dzieli... na tym, co cieszy, a nie smuci...

Gośćmi honorowymi wieczoru byli: Radny Powiatu Wadowickiego – Tadeusz Sabat, Radny Rady Miejskiej w Andrychowie – Wiesław Mikołajek oraz dyrektor ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie – Zbigniew Grabowski.

Dźwięczne, mocne głosy brzmiały z zadumą, ale też z radością w melodyjnych kolędach wykonanych przez wokalistki: Martynę Łysoń („Mizerna cicha”), Julitę Ludwikowską („Pastorałka od serca do ucha”), Maję Tomiczek („Pójdźmy wszyscy do stajenki”). Gościnne wystąpiła Magdalena Kożuch z WDK w Inwałdzie z przepiękną i nostalgiczną wersją kolędy „Gore Gwiazda Jezusowi”. Wszystkie solistki do występów przygotowała instruktor Ewa Walczak.

Mogliśmy też podziwiać i usłyszeć popisy gitarzystów, których przygotował instruktor Michał Guzdek, jego podopieczni zagrali: „Skrzypi wóz”, „Tryumfy Króla Niebieskiego” – Weronika Elżbieciak; „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” – Aleksander Cibor; „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Gore Gwiazda Jezusowi” – Oliwier Łysoń; „Lulajże Jezuniu”, „Do szopy hej pasterze” – Wiktor Kiszka.

W zadumie wysłuchaliśmy wierszy przygotowanych przez uczestniczki zajęć recytatorsko-teatralnych prowadzonych w sułkowickiej Świetlicy przez Sabinę Gibas, na scenie zaprezentowały się: Barbara Żydek („Gdzie jest Anioł”), Julita Ludwikowska („Trochę plotek o Świętych”), Antonina Cibor („Miłosierdzie Boże”) oraz Milena Żydek („Gdzie mieszkasz Boże”).

Nie zabrakło oczywiście noworocznych życzeń, które złożyli: Kazimiera Borgosz – przewodnicząca KGW w Sułkowicach-Bolęcinie w imieniu własnym oraz Pani Czesławy Wojewodzic – prezes SGW w Andrychowie, Aleksander Oboza – sołtys, oraz Sabina Gibas – instruktorka Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie. Niezapomniana atmosfera tego wieczoru, pełna serdeczności, wzajemnej życzliwości i niepowtarzalny klimat radości, płynące zewsząd życzenia wprowadziły nas w świąteczny nastrój, a wspólne śpiewanie kolęd zintegrowało naszą społeczność… – podsumowuje Sabina Gibas, która prowadziła sobotnie spotkanie.

Wszyscy zebrani po koncercie podziwiali wystawę prac plastycznych „Artystyczny szał” i udali się na mały poczęstunek.

sg / bms

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content