LUTY / KULTURAlny kalendarz… Sprawdź co będzie się działo! [aktualizacja]

Szczegółowy KALENDARZ WYDARZEŃ: Tutaj...


Zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW!

2 lutego 2022 roku zespół wystąpi w kościele pw. św. Macieja w Andrychowie po Mszy Św. o godz. 18:00

To ostatni już koncert „ludowych” w tym sezonie kolędowym…

Wstęp wolny!

Przypominamy, że w tym roku LZPiT Andrychów obchodzi jubileusz 25-lecia działalności.27 lutego 2022 r. (niedziela) o godz. 15:30 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (ul. Szewska 7) KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH zaprezentuje program „POLSKA MISJA KOMICZNA”.

Lecimy w kosmos! Zabieracie się z nami?
Polska misja komiczna została powołana do eksploracji najodleglejszych zakątków duszy zwykłego Polaka. Bo to, jacy jesteśmy – to istny kosmos. Jako że wszystko najlepiej obserwuje się z dystansu, KSM pomoże Wam unieść się ciut nad Ziemię. Będziecie się śmiać, dziwić, czasem oburzać. Zobaczycie siebie, swoich sąsiadów, nasze społeczeństwo we wszystkich jego barwach.

***** Dowiedz się więcej o wydarzeniu: Tutaj…


Od 16 lutego 2022 r. w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach można podziwiać Wystawę Fotografii pt. „Otulone śniegiem…” autorstwa Jerzego Panka – wieloletniego działacza Grupy Twórców „MY”. Ekspozycja przedstawia zimowe pejzaże Targanic. Wystawa prezentowana będzie do 21 marca 2022 r.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

***** Dowiedz się więcej o wystawie: Tutaj…


Od 23 lutego 2022 r. w WDK w Sułkowicach-Łęgu będzie można podziwiać Wystawę Malarstwa pt. „Tchnienia rozmaite” autorstwa Grażyny Szefer-Furczyk – wieloletniej działaczki Grupy Twórców „MY”. Wystawa prezentowana będzie do 29 kwietnia 2022 r.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Wernisaż odbędzie się 23 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17:00 w WDK w Sułkowicach-Łęgu. Zapraszamy!

*****Dowiedz się więcej o wystawie: Tutaj…


Do 26 lutego 2022 r. w WDK im. Romana Prystackiego prezentowana będzie pokonkursowa wystawa, pt. „Słowem malowane” prezentująca prace plastyczne laureatów II Konkursu Plastyczno-Literackiego „Słówko w ramie” zorganizowanego na przełomie listopada i grudnia 2021 roku przez WDK im. Romana Prystackiego w Zagórniku. Ekspozycję można podziwiać w godzinach otwarcia placówki.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

***** Dowiedz się więcej o wydarzeniu: Tutaj…


Do 15 marca 2022 r. w Galerii Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej) można podziwiać Wystawę, pt. „Kobieta w obrazach Kazimierza Jończego”. Zapraszamy w godzinach od 8:00 do 15:00.

KAZIMIERZ JOŃCZY – andrychowianin z urodzenia (1932) i zamieszkania, ale przede wszystkim z umiłowania tego miasta; malarz, autor i współautor ponad setki wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Za swą twórczość i różnorodną działalność społeczną uhonorowany m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, odznakami Zasłużony dla Kultury Polskiej i Zasłużony dla Miasta i Gminy Andrychów.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

***** Dowiedz się więcej o wydarzeniu: Tutaj…

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content