Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” w kraju Zorby [fotorelacja]

17 lipca br. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” wyruszył w podróż do Grecji, a dokładnie w okolice Salonik nazywanych przez Greków Thessalonikami. Celem podróży były dwa międzynarodowe festiwale folklorystyczne, na które zespół otrzymał zaproszenie od World Festival Association oraz Moonlight Events Organization. Pierwszy z nich – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Moonlight in Thessaloniki” odbył się 19 lipca w Salonikach. Z kolei 20 lipca zespół wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Epivatiana”, zorganizowanym w miejscowości Nei Epivates. Festiwal ten rekomendowany był przez CIOFF – Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. W wydarzeniach wzięło udział dwadzieścia zespołów z różnych rejonów świata, m.in. z: Grecji, Gruzji, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Izraela czy Panamy. Jedynymi reprezentantami Polski byli członkowie andrychowskiego Zespołu.

Jak to zwykle bywa podczas takich festiwali i wyjazdów, nie obyło się bez wieczorów integracyjnych z członkami innych grup. Ponadto zespół miał okazję zwiedzić Saloniki z polskim przewodnikiem – Panią Iloną Stefani, a także odbyć sześciogodzinny rejs po riwierze olimpijskiej, któremu towarzyszył zapierający dech w piersiach widok na szczyt Olimp…

  • 26 lipca 2023 r. Leszek Ścibik – dyrektor CKiW w Andrychowie oraz Agnieszka Kołacz – koordynator zespołu gościli w studiu Radia Andrychów i opowiadali o pobycie w Grecji. Posłuchajcie:
Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów w Grecji • Radio Andrychów • 26 lipca 2023 r.

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content