Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” laureatem Nagrody im. Władysława Orkana!

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Andrychów" otrzymał II Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski. Uroczystość wręczenia nagród obyła się dziś (16 listopada 2022 r.) w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Należy wspomnieć, że Nagroda im. Władysława Orkana przyznawana jest corocznie za całokształt dokonań oraz za realizację wartościowych projektów na obszarze Małopolski w dziedzinie działalności artystycznej lub kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski, kreujących wartości artystyczne oparte na znajomości kultury lokalnej i tradycji regionalnych.

W liście od Iwony Gibas – Członka Zarządu Województwa Małopolskiego – czytamy :

W ten symboliczny sposób Samorząd Województwa pragnie docenić Państwa zaangażowanie i aktywność dla przywrócenia i trwałego kultywowania lokalnych tradycji ziemi andrychowskiej, poszanowanie historii narodowej i dziedzictwa przodków, wszelkie inicjatywy historyczno-patriotyczne na rzecz ochrony tożsamości kulturowej oraz bezinteresowną pracę dla lokalnej społeczności.

Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Gratulujemy Zespołowi! Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszej Gali:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content