Lato w Teatrze – „Ostatnia Zima w Sułkowicach”

„W piątkową noc (21 sierpnia 2020 r.), w Sułkowicach przy ulicy Turystycznej, las zamienił się w tajemnicze miejsce wypełnione niezwykłymi dźwiękami oraz światłem. Finał naszego projektu Lato w Teatrze, pt. „Ostatnia Zima w Sułkowicach” był magiczny i niepowtarzalny. Dwutygodniowe warsztaty teatralne z dziećmi z Sułkowic i nie tylko, obejmowały zajęcia wokalne, scenograficzne, ruchowe oraz cieniowe.

Praca z doświadczonymi artystami i instruktorami dała dzieciom, w tym trudnym czasie pandemii, możliwość rozwoju i zrozumienia zmian, jakie zachodzą wokół nas, szczególnie w kontekście zmian klimatycznych. Stąd też tytuł projektu i konwencja w jakiej pracowały dzieci. Nasi niezwykle uzdolnieni uczestnicy – na bazie, m. in. kultur ludów północy oraz naszych lokalnych zwyczajów i pamięci dziadków oraz rodziców – stworzyli niepowtarzalne instalacje i widowisko, które to zrobiły ogromne wrażenie na publiczności. Namioty cieniowe, zimowe okna pamięci, instalacje dźwiękowe oraz projekcje i teledysk w leśnej scenerii były wydarzeniem bez precedensu, o wspaniałej wartości artystycznej.

Mimo, że organizator, czyli Fundacja Pro Futuro z Sułkowic, musiał spełnić ostre rygory dystansu społecznego, publiczność czuła się swobodnie i entuzjastycznie uczestniczyła w wydarzeniu. Należy pamiętać, że program Lato w Teatrze jest projektem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i już trzykrotna organizacja LWT jest wielkim wyróżnieniem dla organizatora oraz naszej lokalnej społeczności.”

Fotorelacja: Andrzej Pietyra

CKiW w Andrychowie było Partnerem Lata w Teatrze 2020.

Materiały filmowe i dźwiękowe:

LWT 2020 - Finał
LWT 2020

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content