KWIECIEŃ / KULTURAlny kalendarz… Sprawdź co będzie się działo!

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do zapoznania się z propozycjami imprez, konkursów, warsztatów, wystaw i innych akcji kulturalnych organizowanych w kwietniu w naszej gminie.

Szczegółowy KALENDARZ WYDARZEŃ: >>>Tutaj…


W Wiejskim Domu Kultury im. R. Prystackiego w Zagórniku prowadzone są warsztaty artystyczne oraz zabawy animacyjno-ruchowe, których adresatami są najmłodsi Goście z Ukrainy i ich rodzice. Wśród propozycji znajdują się: zajęcia plastyczne, taneczne, sportowe, muzyczne, robotyka, ceramika i wiele, wiele innych.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram zajęć: WDK w Zagórniku, ul. Szkolna 7, tel.: 33 875 47 29 lub 530 085 726, e-mail: zagornik@kultura.andrychow.eu


Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie | Świetlica CKiW w Rzykach zapraszają uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w I Konkursie Książki Artystycznej „MONOGRAFIE”. Konkurs ma charakter otwarty – mogą w nim brać udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, w formie książki artystycznej, inspirowanej twórczością wybranego artysty lub wybranym dziełem sztuki.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 kwietnia 2022 r. 

Regulamin Konkursu oraz niezbędne formularze zgłoszeniowe >>> TUTAJ…


Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie | Świetlica CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie zapraszają dzieci z klas „0” oraz uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z Gminy Andrychów – którzy interesują się literaturą humorystyczną, kabaretem, skeczem i monologiem kabaretowym jako formą wypowiedzi scenicznej – do udziału w 15. już edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Szelki – humor w literaturze”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 maja 2022 r.

Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy >>> TUTAJ…


Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie | WDK w Inwałdzie zapraszają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w VII Konkursie Wokalnym „Śpiewanka”. Konkurs ma charakter otwarty – zapraszamy utalentowanych wokalistów z całej Polski.

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 maja 2022 r.

Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy >>> TUTAJ…


30 kwietnia 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie będzie można potańczyć! Zapraszamy na Potańcówkę „Wyginam śmiało ciało” dla 40-latków i nie tylko! Do tańca porwie Was zespół RÓŻOWA PANTERA BAND.

Cena biletu: 50 zł/osoba (w cenie biletu zapewniamy: gorące danie, kawę, herbatę, naczynia jednorazowe, rezerwację stolika oraz muzykę na żywo!)

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje, zapisy i rezerwacja stolików do 27 kwietnia 2022 roku: BIURO MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008, e-mail: mdk@kultura.andrychow.eu


W Świetlicy CKiW w Rzykach działa wyjątkowa „KULTURAlna Czytelnia”, w której można znaleźć książki na temat różnych dziedzin sztuki i kultury.

Księgozbiór składa się z publikacji o sztukach wizualnych, fotografii, modzie i designie. Znalazły się w nim bogato ilustrowane albumy na temat zbiorów najsłynniejszych muzeów, monografie artystów, książki o sztuce i kulturze dla dzieci. W czytelni można także zagrać w gry planszowe inspirowane różnymi dziedzinami sztuki lub ułożyć puzzle z reprodukcjami sławnych dzieł malarskich.

Do korzystania ze zgromadzonego zbioru zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane sztuką od czasów starożytnych, aż do współczesności.

Ze zbiorów Czytelni Kulturalnej można korzystać w godzinach otwarcia placówki. Czytaj i oglądaj w Świetlicy w Rzykach! Zapraszamy!


Do 6 kwietnia 2022 r. w WDK w Inwałdzie można podziwiać WYSTAWĘ MALARSTWA pt. „11 SPOJRZEŃ” autorstwa jedenastu kobiet: Małgorzaty Wołek, Ewy Sroczyńskiej, Henryki Sordyl, Elżbiety Suknarowskiej, Jadwigi Fidzińskiej, Jolanty Brańki, Lidii Kowali, Marty Gaworczyk, Barbary Żmudy, Barbary Jurczak i Barbary Talar.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie >>> Tutaj…


Do 8 kwietnia 2022 r. w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie można podziwiać WYSTAWĘ MALARSTWA pt. „Kobieta SENSualna” autorstwa BARBARY KIERCZAK. Ekspozycja przedstawia „kobietę nieoczywistą, która jest różna, złożona w swojej naturze, godząca w sobie wiele sprzeczności”.

BARBARA KIERCZAK. Swoją przygodę z malarstwem zaczęła jako mała dziewczynka. Od 2002 r. należy do Stowarzyszenia Grupa Twórców MY. Maluje obrazy posługując się różnymi technikami: olej, akryl, akwarela. (…)

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie >>>Tutaj…


Od 22 kwietnia 2022 r. w WDK w Targanicach będzie można podziwiać dziecięce rysunki, szkice i obrazy przedstawiające Ziemię we wszechświecie – Wystawę pt. „ZIEMIA TO ZIARNKO, NAPRAWDĘ NIE WIĘCEJ, A INNE ZIARNKA – PLANETY I GWIAZDY […]”. Cytat z „Przypowieści o maku” Czesława Miłosza dał tytuł tej Wystawie i doskonale odnosi się do eksponowanych prac, których autorami są uczestnicy zajęć plastyczno-technicznych organizowanych w WDK w Targanicach w roku kulturalnym 2021/2022. Wystawa organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, potrwa do 22 czerwca 2022 r.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie >>> Tutaj…


Od 22 kwietnia do 20 maja 2022 r. w WDK w Inwałdzie prezentowana będzie Wystawa Malarstwa pt. „Na początku był CHAOS” autorstwa Olgi Rzemieniec. 

Moją przygodę ze sztuką rozpoczęłam w drugiej klasie podstawówki – wtedy właśnie zaczęłam uczęszczać na zajęcia z ceramiki – lecz wyrażanie siebie przez rysowanie zawsze we mnie tkwiło… Przelewałam emocje na kartkę. Stało się to moją formą ucieczki (…)” – Olga Rzemieniec.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie >>> Tutaj


Do 29 kwietnia 2022 r. w WDK w Zagórniku można podziwiać WYSTAWĘ grafiki, rysunku i malarstwa pt. „RETROSPEKTYWA” autorstwa MAGDY GLANOWSKIEJ. „Retrospektywa” – prezentuje prace pochodzące z dłuższego okresu jej twórczości, kilka pochodzi z 2020 roku. Jest tam Frasobliwy Chrystus i Jego „impresja” dotycząca m.in. AD 2020 oraz czasów współczesnych.

MAGDA GLANOWSKA. Andrychowianka, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz mgr Wychowania Plastycznego (Uniwersytet Śląski).

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie >>>Tutaj…


Do 29 kwietnia 2022 r. w WDK w Sułkowicach-Łęgu prezentowana będzie Wystawa Malarstwa pt. „Tchnienia rozmaite” autorstwa Grażyny Szefer-Furczyk – wieloletniej działaczki Grupy Twórców „MY”.

GRAŻYNA SZEFER-FURCZYK. Urodzona 12 maja 1957 r. w Targanicach, obecnie mieszka w Sułkowicach-Łęgu. Od najwcześniejszych lat przejawiała zdolności plastyczne, a malowanie było jej wielką pasją, dlatego też rodzice wysłali ją do Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Dowiedz się więcej o Wystawie >>>Tutaj…

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content