KULTURAlny kalendarz – koncerty, wystawy w gminie Andrychów… Sprawdź co będzie się działo w styczniu!

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do zapoznania się z ofertą wycieczek i wyjazdów w ramach FERII 2022 oraz na najbliższe koncerty, spotkania, wystawy…

Szczegółowy KALENDARZ wydarzeń dostępny: TUTAJ…


Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w AKCJI FERIE 2022, pn. SMOKI W OBŁOKI organizowanej przez placówki wiejskie CKiW w Andrychowie.

W programie akcji: wyjazd do Ninja Parku JUMPOWNIA i Teatru Lalek BANIALUKA w Bielsku-Białej (17 stycznia), wycieczka do GOair – Powietrznego Miasta oraz Muzeum Przyrodniczego w Krakowie (18 stycznia), wyjazd do jedynego w regionie Obserwatorium Astronomicznego w Sułkowicach-Bolęcinie, udział w warsztatach plastyczno-technicznych pt. „Kosmos” w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie oraz projekcja filmu „Cudowny chłopak” w reż. Stephena Chbosky’ego w WDK im. Romana Prystackiego w Zagórniku (19 stycznia), wyjazd do kina Helios w Bielsku-Białej i Chlebowej Chaty w Górkach Małych (20 stycznia), wycieczka do Parku Rozrywki GOkidz! oraz Muzeum – Rynek Podziemny w Krakowie (25 stycznia).

Uwaga: ilość miejsc ograniczona, o udziale w akcji decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone będą do 10 stycznia 2022 r. lub do wyczerpania miejsc.

AKCJA FERIE 2022! Szczegółowy program wyjazdów i wycieczek organizowanych przez placówki wiejskie CKiW w Andrychowie: Tutaj…


Do 15 stycznia 2022 r. w andrychowskiej Galerii Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej) można podziwiać „Szopkę krakowską” – wystawę autorstwa Andrzeja Koska.

ANDRZEJ KOSEK – krakowski szopkarz z Andrychowa
Urodzony w 1956 r. w Andrychowie, syn rodowitego krakowianina, Tadeusza Koska, który zaszczepił w nim miłość do szopek krakowskich. Od najmłodszych lat przyglądał się, jak ojciec buduje „szopki bożonarodzeniowe”. Od dwudziestu lat regularnie wykonuje szopki krakowskie, które zawsze znajdują swojego odbiorcę. W 2020 r. jedna z Jego szopek została zakwalifikowana i wystawiona podczas 78. Konkursu Szopek Krakowskich organizowanego przez Muzeum Miasta Krakowa. W wolnych chwilach pan Andrzej oddaje się swojej drugiej pasji, jaką jest wędkowanie – zawsze lubił bezpośredni kontakt z naturą.

Szopki krakowskie – bogato zdobione, wielowieżowe sceny o architekturze nawiązującej do zabytków Krakowa, przedstawiające misterium Bożego Narodzenia. Krakowskie szopkarstwo znajduje się na Liście reprezentatywnej niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO oraz Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

***** Dowiedz się więcej o wydarzeniu: Tutaj…


Od 18 stycznia 2022 r. w Galerii Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej) będzie można podziwiać Wystawę, pt. „Kobieta w obrazach Kazimierza Jończego”. Ekspozycja prac potrwa do 15 marca 2022 r. (w godzinach od 8:00 do 15:00).

KAZIMIERZ JOŃCZY – andrychowianin z urodzenia (1932) i zamieszkania, ale przede wszystkim z umiłowania tego miasta; malarz, autor i współautor ponad setki wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Za swą twórczość i różnorodną działalność społeczną uhonorowany m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, odznakami Zasłużony dla Kultury Polskiej i Zasłużony dla Miasta i Gminy Andrychów.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

***** Dowiedz się więcej o wydarzeniu: Tutaj…


30 stycznia 2022 r. (niedziela) od godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie będzie koncertowo! KONCERTY w ramach 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!
30. Finał WOŚP zagra dla okulistyki dziecięcej! Cel zbiórki: Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie zagrają:

15:10 – 15:40 | PUNKTERA
16:00 – 16:30 | SOULTAKER
16:50 – 17:20 | MORE THAN LESS
17:40 – 18:10 | MAX CORNER CREW
18:30 – 19:40 | 
KRAKÓW STREET BAND

Pomiędzy koncertami odbędą się liczne licytacje orkiestrowych gadżetów, które poprowadzą wolontariusze z andrychowskiego sztabu #310.

Wstęp na koncerty = datek do puszki WOŚP!

***** Dowiedz się więcej o wydarzeniu: Tutaj…


30 stycznia 2022 roku o godzinie 16:30 w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach odbędzie się KONCERT BOŻONARODZENIOWY w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów pod dyrekcją Łukasza Zaborowskiego. Z Orkiestrą wystąpią solistki: Elżbieta Walczak, Ewa Walczak, Maria Walczak. Usłyszymy poruszające ludzkie serca, nasze polskie kolędy i pastorałki, takie jak: „O Gwiazdo Betlejemska”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Mizerna, cicha”, „Gore Gwiazda Jezusowi” czy „Pastorałka od serca do ucha”. W repertuarze koncertu znajdą się również najbardziej znane z radia i TV utwory świąteczne – „Dzień jeden w roku”, „Kto wie?”, „Happy Xmas”, „Winter Wonderland”… oraz wiele innych pięknych melodii, którymi andrychowscy muzycy chcą nas obdarować podczas tego wyjątkowego czasu, jaki niosą ze sobą Święta Bożego Narodzenia… A to wszystko oczywiście w porywających aranżacjach!

Wstęp wolny. Zapraszamy.

***** Dowiedz się więcej o wydarzeniu: Tutaj…


Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content