KULTURAlny kalendarz – koncerty, spotkania w gminie Andrychów… Sprawdź co będzie się działo w grudniu!

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na najbliższe koncerty, spotkania, wystawy…

Szczegółowy KALENDARZ wydarzeń dostępny: TUTAJ…


Świąteczne spotkanie mieszkańców Gminy Andrychów, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd oraz degustacje tradycyjnych potraw świątecznych przygotowanych przez lokalnych restauratorów od 12 lat są wpisane w andrychowską tradycję.

12. edycja Andrychowskiej Wigilii odbędzie się 12 grudnia 2021 roku (niedziela) na Placu Mickiewicza. Bogaty program artystyczny przedstawią artyści działający pod skrzydłami Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz dzieci i młodzież z andrychowskich przedszkoli, szkół i instytucji.

Dodatkowymi atrakcjami będą, m.in.: Kiermasz Świąteczny, parada MotoMikołajów oraz choinki na Święta rozdawane przez mamNewsa.pl! Zatem zgodnie z tradycją będzie pysznie, muzycznie i magicznie!

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

***** Dowiedz się więcej o wydarzeniu: TUTAJ…


19 grudnia 2021 roku (niedziela) w WDK w Sułkowicach-Łęgu o godz. 16:15 odbędzie się KONCERT ŚWIĄTECZNY, pt. „Ulepimy dziś bałwana?” w wykonaniu Kameralnej Orkiestry Smyczkowej, kwartetu wokalnego oraz chóru dziecięcego, muzykującego pod skrzydłami Stowarzyszenia MELOARTE z Suchej Beskidzkiej. W programie Koncertu znajdą się kolędy, pastorałki oraz znane świąteczne utwory anglojęzyczne. Zapraszamy serdecznie mieszkańców Sułkowic oraz ościennych sołectw.

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona!
Cena biletu: dorośli – 25 zł; dzieci – wstęp bezpłatny.
Przedsprzedaż i rezerwacja biletów: WDK w Sułkowicach-Łęgu (w godzinach otwarcia placówki), tel.: 33 875 27 45 lub 668139168.
Sprzedaż biletów również w dniu Koncertu w WDK w Sułkowicach-Łęgu.

***** Dowiedz się więcej o koncercie: TUTAJ…


22 grudnia 2021 roku (środa) o godz. 18:00 w WDK w Zagórniku odbędzie się spotkanie autorskie z KUBĄ MIKURDĄ – reżyserem filmu, pt. „UCIECZKA NA SREBRNY GLOB”. W programie wieczoru również projekcja filmu.

KUBA MIKURDA – pochodzący z Andrychowa (absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie), reżyser i scenarzysta, wykładowca Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracował jako krytyk filmowy, dziennikarz i wydawca. Z wykształcenia psycholog i filozof, ukończył też program produkcji kreatywnej w Szkole Wajdy. Czytaj więcej…

Film Kuby Mikurdy „UCIECZKA NA SREBRNY GLOB”

(…) „Ucieczka na srebrny glob” Kuby Mikurdy prezentuje największą tajemnicę i niespełnione marzenie polskiego kina. Czytaj więcej…

Film Kuby Mikurdy zrobił furorę podczas tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity – cieszył się rekordową frekwencją zarówno podczas części kinowej, jak i online oraz otrzymał aż trzy nagrody od jurorów: Nos Chopina dla Najlepszego Filmu o Muzyce i Sztuce, Nagrodę Smakjam za Najlepszą Produkcję w Konkursie Polskim oraz Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych w Konkursie Polskim.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

***** Dowiedz się więcej o spotkaniu: TUTAJ…


Zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu GOLEC uORKIESTRA! Koncert odbędzie się 30 grudnia 2021 roku (czwartek) w Kościele św. Stanisława BM w Andrychowie ok. godz. 19.00 (po Mszy Św. o godz. 18.00).

GOLEC uORKIESTRA podczas koncertu w Andrychowie zagrają utwory, które znalazły się w dwu płytowym albumie „Nieziemskie granie dla Ciebie, Panie”, który uwiódł nie tylko krytyków, ale zaskarbił sobie serca przeogromnej rzeszy Polaków. Dodajmy, że płyta ta, pomimo sporego upływu czasu od jej wydania (2005) wciąż znakomicie się sprzedaje!
GOLEC uORKIESTRA zagrają „od serca” – z werwą, niekłamaną szczerością, a przede wszystkim z polotem, dostarczając słuchaczom to, czego od takiego koncertu należałoby się spodziewać – muzycznej pełni i wierności kanonom prezentowanych utworów.
Koncert będzie połączeniem tradycji z nowoczesnością, prostoty z maestrią wykonania, radości świętowania z zadumą nad fenomenem narodzin Zbawiciela. (…)

Patronat honorowy nad koncertem objął Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

***** Dowiedz się więcej o koncercie: TUTAJ…


Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content