KULTURAlne ferie za nami! [fotorelacja]

W dniach od 17 do 25 stycznia br. dzieci z naszej gminy skorzystały z oferty zimowego wypoczynku pt. AKCJA FERIE 2022 „Smoki w obłoki” przygotowanej przez placówki wiejskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.


Celami i założeniami programowymi wycieczek było:
• poznawanie zabytków i dziedzictwa kulturowego (zwiedzanie Muzeum – Rynku Podziemnego w Krakowie oraz skansenu „Chlebowa Chata” w Górkach Małych);
• rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, pogłębianie wiedzy i świadomości z zakresu ochrony przyrody, poznawanie różnorodnych ekosystemów (zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego PAN w Krakowie);
• zdobywanie wiedzy o wszechświecie i wiadomości na temat Układu Słonecznego, doświadczenie istnienia zjawisk fizycznych zachodzących na Ziemi (zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego w ZSS w Sułkowicach Bolęcinie).
Dzieci skorzystały również z oferty rekreacyjno-sportowej. Dużą popularnością, jak zwykle, cieszyły się Parki Rozrywki: GOkidz! w Krakowie, Ninja Park Jumpownia w Bielsku-Białej, a także GOair – Powietrzne Miasto w Krakowie. Nie zabrakło również chętnych do udziału w warsztatach plastycznych pt. „Kosmos” zorganizowanych w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie. Miłośnicy kina obejrzeli seanse filmowe: „O czym marzą zwierzęta” w kinie Helios w Bielsku-Białej oraz „Cudowny chłopak” w WDK w Zagórniku, z kolei pasjonaci teatru zachwycali się kreacjami aktorskimi w spektaklu pt. „Smacznego Wilku” prezentowanym przez Teatr Banialuka w Bielsku-Białej.
W tegorocznej AKCJI FERIE udział wzięło 256 dzieci.

Organizatorzy szczególne podziękowania składają Dyrektorowi ZSS w Sułkowicach Bolęcinie – Panu Zbigniewowi Grabowskiemu za umożliwienie bezpłatnego zwiedzania Obserwatorium przez uczestników AKCJI FERIE 2022 oraz bardzo ciekawą lekcję astronomii, a dzieciom za ten wspólny, niezapomniany czas.
Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych, pomimo trudności wynikających ze ścisłego przestrzegania zasad sanitarnych – spisaliście się na medal! Byliście naprawdę dzielni! Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!


Garść foto-wspomnień… /fot. CKiW w Andrychowie/:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content