Koncertowy 30. finał WOŚP w Andrychowie [program]

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza! 30. finał WOŚP w Andrychowie będzie wyjątkowy! Podczas tegorocznego finału w całej gminie spotkacie wolontariuszy z puszkami! Ale ten finał, to nie będzie tylko zbiórka – 30 stycznia 2022 r. (niedziela) w andrychowskim MDK odbędą się koncerty i licytacje orkiestrowych gadżetów! Nie zawiedźcie zatem i bądźcie z nami w tym dniu – razem możemy więcej!

Program koncertów:

15:10 – 15:40 | PUNKTERA
16:00 – 16:30 | SOULTAKER
16:50 – 17:20 | MORE THAN LESS
17:40 – 18:10 | MAX CORNER CREW
18:30 – 19:40 | 
KRAKÓW STREET BAND

Wstęp na koncerty = datek do puszki WOŚP!
Pomiędzy koncertami odbędą się liczne licytacje orkiestrowych gadżetów, które poprowadzą wolontariusze z andrychowskiego sztabu #310. Będzie można wylicytować m.in. następujące gadżety: koszulka męska 30 Finał (XL), koszulka damska 30 Finał (M), koszulka damska PolandRock, płyta CD PolandRock, DVD Luxtorpeda koncert, kalendarz ścienny, kalendarz kieszonkowy, body dziecięce (0-3 miesięcy).

Szczegółowe informacje dot. koncertów: Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008, mdk@kultura.andrychow.eu

Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do MDK w Andrychowie pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (maseczka) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz). Regulamin imprezy: Tutaj…


Zaproszenie na koncerty:Zespół KRAKÓW STREET BAND został założony przez Łukasza Wiśniewskiego i Piotra Grząślewicza w Krakowie w 2014 roku. Początkowo wszystkie działania muzyczne tego 8-osobowego składu odbywały się jedynie na Krakowskim Rynku. Spontaniczne granie na ulicy przyczyniło się do powstania pomysłu wydania pierwszej, wspólnej płyty. Debiutancki album powstał dzięki kampanii crowdfundingowej – wolnych datków, dobrowolnie wpłacanych na konto „Polak potrafi”, dzięki którym w miesiąc uzbierano 170% planowanego budżetu. W tym samym roku zespół dostał się do finału programu Must be the Music, zdobywając doskonałe opinie jury. W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” oraz „Zespół Roku 2015”.
Rok 2015 to kolejna płyta, tym razem bardzo wyjątkowa – album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika, jednego z pierwszych polskich artystów wykonujących muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry”, nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką-Wójcik i zaproszonymi gośćmi z krakowskiego muzycznego świata.

W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Hell w Norwegii. Chwilę później, poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany został za „Wokalistę Roku 2017”, a Tomek Kruk otrzymał tytuł „Gitarzysty Roku 2017” według czytelników czasopisma „Twój Blues”.
16 września 2018 roku muzycy wystąpili na Muzycznej Scenie Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, gdzie miała miejsce radiowa premiera trzeciej, w pełni autorskiej płyty zespołu pt. „Going Away”. Płyta została nominowana do Fryderyka w kategorii Album roku – Blues/Country.
Zespół wziął do tej pory udział w kilkudziesięciu festiwalach w Polsce i za granicą.

Skład zespołu:
Łukasz Wiśniewski – śpiew / harmonijka / gitara akustyczna
Tomek Kruk – gitara Dobro / gitara elektryczna
Piotr Grząślewicz – banjo / gitara akustyczna / gitara elektryczna
Adam Partyka – perkusja
Miłosz Skwirut – kontrabas
Krzysztof Chlipała – saksofon
Radek Mosurek – trąbka
Krzysztof Murawski – realizator


MAX CORNER CREW
Zespół powstał w dzień końca świata – 21 grudnia 2012 roku. Założyciele postanowili grać do końca świata, ale że świat wciąż istnieje, nadal tworzą, nagrywają i koncertują. Ich muzyka to połączenie muzyki elektronicznej z rap-core.

Skład zespołu:
Jarek Max Szklarczyk – wokal, syntezatory, gitary
Szymon Klimkiewicz – gitara basowa
Tomasz Wieliczko – perkusja
W 2019 roku ukazał się debiutancki album MCC „Elektrofonika”. Rok później światło dzienne ujrzała płyta „Uczeń Starej Szkoły”, a na 2022 grupa zapowiada album „Dirty Travel”.
Pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzącą płytę był utwór „Czas na start”, który powstał przy współpracy zespołu z Rafałem Sonikiem – mistrzem sportów motorowych, zwycięzcą rajdu Dakar, dziewięciokrotnym zdobywcą Pucharu Świata FIM. Drugi singiel „Jak najdalej” ukazał się rok temu i był wyraźnym zwrotem twórczości grupy w stronę muzyki rave.
W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie zespół zaprezentuje przede wszystkim utwory z nadchodzącej płyty, ale nie zabraknie też tzw. „the best” z poprzednich albumów.

Więcej informacji na Facebook’owym profilu maxcornercrew i kanale YouTube Max Corner Crew


MORE THAN LESS
Zespół More Than Less powstał w roku 2013 i gra szeroko rozumianego modern hard rocka. Teraz można by było wspomnieć o historii zespołu, jak wiele muzyka dla nich znaczy, kim są i kim było tych kilka osób, którzy swojego czasu wchodzili w ich skład. Ale kogo to tak naprawdę interesuje?
To, co może Was zainteresować, to energia i brzmienie – mocny, rockowy cios w twarz gwarantowany!


SOULTAKER
Historia zawiązania grupy sięga 2006 roku. Plan był prosty: stworzyć materiał i zagrać parę koncertów w swoim mieście, najbliższej okolicy, a potem na scenach całego świata. Udało się… w połowie. W 2008 roku działalność została zawieszona, co zapoczątkowało szereg zmian, zarówno personalnych jak i tych w samym podejściu do grania.
Niespełnione marzenie o koncertowaniu na scenach całego świata, poskutkowało powrotem w 2011 roku. W czteroosobowym składzie zespół przedstawił nowy materiał, zagrał serię koncertów, wygrywając również kilka lokalnych przeglądów, co zaowocowało wydaniem w 2012 roku płyty demo, a trzy lata późnej płyty EP 2015.
W tym samym roku zespół przeszedł kolejne zmiany personalne jak i brzmieniowe, przez co wyklarował się trwały i pewny skład, który gra do dnia dzisiejszego.
Tak – w dużym skrócie – mogłaby wyglądać nasza notatka na Wikipedii. W praktyce natomiast, traktujemy granie, koncertowanie i tworzenie, jako pewien sposób na życie.
Nie da się porównać do niczego emocji i energii, jaką dostajemy od fanów na koncertach, co również sami staramy się oddać z nawiązką. To z kolei przekłada się na to, że (cytując branżę pornograficzną) każdy z nas wkłada w to całego siebie.


PUNKTERA
Zespół PUNKTERA powstał jesienią 2017 roku z inicjatywy Mirka oraz Sebastiana. Początkowo skupiał się na tworzeniu prostego punk rocka, od czasu do czasu zmieniając nieco klimat. Na przestrzeni lat zespół przechodził kilka zmian personalnych, gdzie obecny skład uformował się późnym latem 2021 roku.
Nieco wcześniej postanowiliśmy się skupić na graniu głównie rocka, przy tym eksperymentując głównie w klimatach lat 80-tych.

Obecny skład:
Łukasz Stachura – gitara basowa, wokal
Mateusz Stachura – gitara solowa, wokal
Mirosław Kierpiec – gitara rytmiczna
Dawid Matyszkiewicz – perkusja


Już 30 lat wszyscy ludzie dobrej woli i jeszcze większego serca dzielą się dobrem z chorymi dziećmi i seniorami, dając im szansę na zdrowie i niejednokrotnie ratując życie. Przyłączcie się i wesprzyjcie tę piękną ideę! 30. Finał WOŚP zagra dla okulistyki dziecięcej! Cel zbiórki: Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

  • Uwaga! Zmiana lokalizacji siedziby andrychowskiego sztabu WOŚP! Sztab nr 310 będzie mieścił się w Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie (wejście od strony ul. Daszyńskiego). Sztab obejmuje gminy: Andrychów, Wieprz i Osiek (130 wolontariuszy). Szef sztabu: Krzysztof Paczyński.

INNE AKCJE W RAMACH WOŚP // ANDRYCHÓW:

  • I TURNIEJ SIATKÓWKI #AndrychówDlaWOŚP
  • Turniej Darta dla WOŚP Zapraszamy wszystkich do restauracji „Sami Swoi” w dniu 30-tego FINAŁU WOŚP na pierwszy Turniej 🎯 Darta! Zagramy dla 𝗪𝗢𝗦́𝗣 ❤️! “Rzuć do tarczy, wrzuć do puchy!” Wpisowe z turnieju zostaną wpłacone na Orkiestrę, puszka Orkiestry będzie w lokalu cały dzień, do wygrania będą oficjalne dyplomy a podczas rywalizacji do kupienia lub wylicytowania będą atrakcyjne gadżety od WOŚP i innych darczyńców! Gwarantujemy świetną zabawę i rodzinną atmosferę!

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content