Kolejny seans pod chmurką w Andrychowie! Dziś (16 lipca) na Placu Mickiewicza zagramy…

Seans w ramach Kina Plenerowego! Dziś o godz. 21:00 na Placu Mickiewicza wyświetlimy film, pt. „Maria Skłodowska-Curie” – dramat biograficzny w reżyserii Marie Noëlle. Obsada: Karolina Gruszka, Arieh Worthalter, Charles Berling, Izabela Kuna, Piotr Głowacki, André Wilms, Daniel Olbrychski, Jan Frycz. Film zdobył nagrodę ORZEŁ oraz 5 nominacji – sprawdź wszystkie nagrody…

Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki i gorąca atmosfera (Uwaga: w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych pokaz nie odbędzie się). Wstęp wolny. Zapraszamy!

„Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

www.filmweb.pl

Oficjalny zwiastun

Organizator: CKiW w Andrychowie

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content